• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-07-17
 • Yüksekova'da polis Necmettin Fendik'i çocuklarının gözü önünde kurşun yağmuruna tuttu

  Dilek Doğan ve İnanç Özkeskin’i ailelerinin gözleri önünde katleden polis bu sefer de Yüksekova’da evine baskın düzenlediği Necmettin Fendik’i yedi çocuğu ve eşinin gözleri önünde kurşun yağmuruna tuttu.

   

  Kendisine verilen sınırsız yetkileri ve koruma zırhlarını pervasızca kullanan polis için bu infazlar artık rutinleşiyor. ‘90’larda devrimcilere dönük olarak yaygın bir şekilde kullanılan bu gözdağı ve sindirme politikasının günümüzde daha geniş kesimlere doğru genişletildiği görülüyor. Evi basılarak yağdırılan kurşunlarla ağır yaralanan Fendik, bu zincirin son halkası oldu.

   

  Dihaber’e konuşan Fendik’in ailesi, gece 03:00’de eve baskın yapan polisin, Fendik’in kilitli olan kapısına “Durun açıyorum” demesine rağmen kurşun yağdırdığını aktardı. Çocuklarının gözleri önünde kanlar içinde yere yığılan Fendik’in, yaralı halde yerde 2 saat bekletildiği vurgulandı. Aile fertlerinin yaklaşmasına izin verilmeyen Fendik’in, daha sonra çağrılan ambulansla İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

   

  Olayı duyan Fendik’in yakınları sabah saatlerinden itibaren hastane önünde toplanmaya başladı.