• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-02-10
 • Kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtan 6 kız çocuğun tacizcisi, polis çıktı

  Denizli'de 15 Temmuz 2015 tarihinde Değirmenönü Mahallesi’nde 19 Mayıs İlkokulu’ndan çıkan 8 yaşındaki bir kız öğrencinin yanına yaklaşan Erkan Gürbüz, kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtıp yakındaki bir binanın apartman boşluğuna götürerek taciz etti.

   

  Bu sırada apartmanın üst katından sesler gelmesi üzerine Erkan Gürbüz olay yerinden kaçtı. Kız öğrencinin olayı anlattığı annesi durumu polise bildirdi. Polis, pedagog eşliğinde ifadesine başvurulan çocuğun verdiği eşkâlden yola çıkıp şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Taciz olayından bir saat kadar sonra polis Erkan Gürbüz, Topraklık Mahallesi’nde yakalandı.

   

  Güney İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olduğu belirlenen Erkan Gürbüz, polisteki sorgusunda susma hakkını kullandı. Polis, Denizli il merkezindeki yaşanan çeşitli tarihlerdeki beş kız çocuğuna cinsel taciz olayının mağdurunun verdiği ifadelerdeki eşkâlin Erkan Gündüz ile uyduğu ve hepsine de kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıttığını belirledi.

   

  Adliyeye sevk edilen Erkan Gürbüz, savcılıktaki ifadesinde dokuz yıllık polis memuru olduğunu ve eşinden 10 aydır ayrı yaşadığını anlatarak, "İstanbul’da görevliyken okulların trafik eğitim pistinde görevliydim. Orada bir taciz olayından hakkımda soruşturma açıldı. Üç ay açığa alındım, sonra hakkımda takipsizlik kararı verildi. Ardından Denizli’ye tayinim çıktı. 8-10 yıldır yaşı küçük kız çocuklarına kendime engel olamayacak şekilde bir zaafım var" diyerek itirafa bulundu.

   

  Erkan Gürbüz, ifadesinin ardından mahkeme tarafından tutuklandı.

   

  Tacizci polis memuru, hakkında Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde altı kız çocuğuna cinsel taciz ve çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından toplam 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 yıl 4 ay süren davada geçen kasım ayında karar çıktı. Son duruşmada savunma yapan Erkan Gürbüz, dört çocuktan ikisiyle ilgili suçlanamayacağını öne sürdü, suç saatinde başka yerde olduğuna dair alışveriş belgeleri sundu. Ancak bunlar kabul görmedi.

   

  Mahkeme heyeti, tutuklu polis Erkan Gürbüz’e dört kız çocuğuna cinsel tacizden, temyiz yolu açık olmak üzere toplam 40 yıl hapis cezası verip, meslekten men etti. Erkan Gürbüz’e, diğer iki kız çocuğuna taciz iddiasıyla ilgili olarak ise eylemin gerçekleşmemiş olması nedeniyle ceza vermedi. Erkan Gürbüz’ün avukatının kararın temyizi için yargıtaya başvurduğu belirtildi.