• Paylaş

  KATEGORİ : ÇEVRE-KENT

  Eklenme tarihi : 2016-12-05
 • Nefes alacak yeşil alan bırakılmayan İstanbul'da betonlaşma sürüyor

  İnsan hayatının hiçleştirerek boş bulunan her alanın inşaat alanına dönüştürüldüğü bir şehir haline getirildi İstanbul. Adeta inşaat terörüyle istila ediliyor.

   

  Hiçbir araştırılma yapılmadan ranta kurban edilen, nefes alacak hiçbir yeşil alan bırakılmayan devasa AWM, Gökdelen, Holding, ya da villa yapmak için gözünü kar hırsı bürümüş olan burjuvazi İstanbul’u beton şehir haline getirmeye devam ediyor. 

   

  Bu şantiyeler hızla çoğalırken ne inşaat işçisinin ne de şantiye etrafında yaşayanların can ve mal güvenliği dikkate alınmıyor. 

   

  Buna en çarpıcı güncel örnek ise Maltepe Altıntepe Mahallesi Alipaşa sokakta bulunan İnşaat şantiyesinin istinat duvarının kazı çalışması yapmakta olan vincin üzerine çökmesidir.  Saat 11:00 sıralarında istinat duvarının çalışma yapan vincin üzerine düşmesiyle çökme meydana geldi, park halinde bulunan otomobil inşaat alanına düştü. Yıkılan duvar ve kayan topraklar nedeniyle alanda çalışma yapan kepçenin bir kısmı toprak altında kaldı. Operatör kazayı yara almadan atlattı.

   

  Olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevkedildi. Maltepe Belediyesi'ne bağlı Arama Kurtarma Ekipleri ise kazanın meydana geldiği alanda inceleme yaptı.

   

  Duvar çökmesi nedeniyle, inşaat alanın yan kısmında bulunan 7 katlı bina tedbir amaçlı boşaltıldı. Bina önünde bulunan başka bir otomobil de mahsur kaldı.