• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-04
 • Nakliyat-İş, Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi'nin alternatif gösterilmeden yıkılmak istenmesine karşı iş durdurdu

  Nakliyat-İş Sendikası kendisine üye bine yakın işçinin çalıştığı Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nin bir alternatif gösterilmeden yıkılmasına karşı bugün iş bırakma eylemi başlattı. Sendika, iş durdurma eyleminin somut bir gelişme yaşanıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

   

  Nakliyeciler Sitesi’nin, 2014 yılında Akzirve Gayrimenkul ve Yatırıma satıldığını, 2008 yılındaysa Hadımköy/Deliklikaya’da 265 dönüm arsanın TOKİ tarafından Nakliyat Ambarları yapılması için İSNAK Kooperatif adına kamulaştırıldığını hatırlatan sendika, buna rağmen belirtilen bölgede herhangi bir nakliyeciler sitesinin yapımına başlanmadığını vurguladı.

   

  “Akzirve Gayrimenkul ve Yatırım’ın Nakliyeciler sitesi için yeni bir yer yapılmadan sitenin taşınılmayacağı taahhüdü vermesine rağmen 2008 yılından bu güne Hadımköy/Deliklikaya’da Nakliyeciler Sitesi yapımı ile ilgili hiçbir adım atılmamıştır” diye belirten Nakliyat-İş, bu durumdan işçiler, aileleri, şoförler ve sektördeki diğer çalışanlarla birlikte binlerce insanın etkileneceğini vurguladı.

   

  Bir an önce Hadımköy’de yeni bir Nakliyeciler Sitesi’nin yapılmasını, Zeytinburnu Nakliyeciler Sites’inin ondan sonra taşınması gerektiğini belirten Sendika, sorunun çözümsüzlüğü üzerinden hesap yapanların rant sağlamak peşinde olduğunu ifade etti.

   

  Binlerce işçinin işi ve ekmeğiyle oynandığını, buna izin vermeyeceklerini vurgulayan sendika, bugün saat 10:00’da nakliyeciler sitesinde iş bırakma eylemi başlattı.

   

  Eylemde açıklama yapan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “bir oldu bittiyle işimizi ekmeğimizi ranta kurban ettirmeyeceğiz” diye vurguladı. Küçükosmanoğlu, her türlü haksızlığa adaletsizliğe karşı mücadele edeceklerini, yeni bir nakliyeciler sitesi yapılmadan Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nden çıkmayacaklarını, her türlü meşru mücadele yöntemiyle işlerine-ekmeklerine sahip çıkacaklarını vurguladı.