• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-01-14
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Soylu'nun polislere verdiği yargısız infaz talimatını desteklediğini açıkladı

  Süleyman Soylu’nun uyuşturucu satıcıları üzerinden polise verdiği daha sonra “terörle mücadeleye” kadar genişletilen “Ayağını kır, suçu bana at” talimatı kan ve kinle beslenen çevreler tarafından desteklenmeye devam ediyor. Polise yargısı infaz için yol gösterme amacı taşıyan ve özellikle de muhalif kesimleri kapsayacağı açık olan bu talimat, rejim ve yardakçıları tarafından kapsamı genişletilerek hayata geçirilmeye başlandı. Nitekim bugün İstanbul’da “dur” ihtarına uymadığı gerekçesiyle yapılan infaz bunun bir örneği…

   

  Açıklamadan sonra önce Adıyaman Emniyet Müdürü “Yeri gelirse kafalarını da kırarız” diyerek Soylu’nun direktiflerini çok iyi anladığını ortaya koydu. Şimdi de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’den Soylu’ya destek açıklaması geldi.

   

  Üniversitelerin bilimsel içeriklerinin tırpanlanması, nitelikli ve tecrübeli onlarca akademisyenin işten atılmasının ardından kürsüleri ele geçiren ve toplumsal gericilikle beslenen “akademisyen artıkları” bu açıklamalarla yargısız infazlara, toplu katliamlara da desteklerini sunmuş oldular. Erdöl yaptığı açıklamada Soylu’nun açıklamalarını soyadı gibi ‘soylu’ bulduğunu belirterek “Gerek Sayın Cumhurbaşkanımızın gerek İçişleri Bakanımızın gerekse Cumhurbaşkanlığı Sözcümüzün kıymetli açıklamaları uyuşturucuya karşı birer manifesto niteliğindedir” dedi.