• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-12-15
 • İnşaat-İş 18 Aralık'ta YDA İnşaat'ın Ankara'daki merkezi önünde eylemde olacağını duyurdu

  İnşaat-İş, Cevizli Bölge Adliyesi binasının inşaatında yüklenici firma YDA bünyesinde çalışıp yaklaşık 3 aylık ücretlerini alamayan iki üyesi için 18 Aralık Pazartesi tarihinde Ankara’da eylemde olacağını açıkladı.

   

  Dayanışma çağrısı yapan sendika şunları belirtti:

   

  Cevizli Bölge Adliyesi şantiyesinde yüklenici firma YDA İnşaat bünyesinde çalışan iki üyemiz yaklaşık 3 aydır ücretlerini alamıyorlar.

   

  Sendika olarak işkolumuzun keyfi-pervasız koşullarına, işçinin yaşam hakkıyla özdeş olan ücret gasplarına karşı taviz vermedik. Tek bir üyemizin tek bir kuruşunu bile patronlara bırakmayacağız dedik, buna göre davrandık.

   

  YDA bünyesinde Cevizli Bölge Adliyesi şantiyesinde çalışıp, ücretlerini alamayan iki üyemizin de tek bir kuruşunu patronlara bırakmayacağız.

   

  Arkadaşlarımızın gasbedilmeye çalışılan ücretleri ve diğer hakları için 18 Aralık Pazartesi tarihinde YDA İnşaat İnşaat’ın Ankara’da bulunan genel merkez binası önünde eylemde olacağız.

   

  Tüm duyarlı toplumsal kesimleri, emek sömürünün bu vahşi biçimine tutum alan tüm insanları başlayacağımız direnişe desteğe davet ediyoruz.

   

  Yer: YDA İnşaat’ın Ankara’daki Genel Merkez binası

  Adres: Vedat Dalokay Cad. No:112 06700 G.O.P. Çankaya/ANKARA

  Tarih: 18 Aralık 2017

  Saat:13:00