• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-05-13
 • Rakka’da IŞİD katliam çetesine karşı savaşırken ölümsüzleşen devrimci Ulaş Bayraktaroğlu anıldı

  Rakka’da IŞİD katliam çetesine karşı savaşırken yaşamını yitiren devrimci Ulaş Bayraktaroğlu için Kadıköy’de kitlesel anma gerçekleştirildi.

   

  Anma etkinliği saat 18.00’de Bahariye Caddesi’nde Devrimci Parti binası önünden başladı. Anma etkinliğine Alınteri, İnşaat İş Sendikası, HDP ve birçok devrimci kurum katıldı. Kitle anmanın yapılacağı Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na doğru yürüyüşe geçti.

   

   

  Yürüyüş kolunun en önünde Ulaş’ın resmi ve onun hemen altında “Yanan gökyüzünde hiç durmadan uçan ateş kuşlarıyız. Hiçbir yerdeyken her yerdeyiz! Ulaş Bayraktaroğlu ölümsüzdür!”  yazan pankart açıldı. Hemen ardında kızıl bayraklar ve Ulaş Bayraktaroğlu’nun resimlerinin olduğu flamaları taşıyan yoldaşları yer aldı. Yürüyüş sırasında “Geziden Rakka’ya selam olsun Ulaş’a!” , “Yaşasın devrimci dayanışma!” , “Ulaş yoldaş ölümsüzdür!”, “Ulaş yoldaş yaşıyor!” , “Yaşasın devrim ve sosyalizm!” , “Göğü fethe çıkanlar yenilmezler!”  Sloganları atıldı.

   

   

  Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda anma, Ulaş Bayraktaroğlu şahsında devrim ve sosyalizm mücadelesinde ölümsüzleşenler için saygı duruşu yapılarak başlatıldı. Saygı duruşunun ardından Rakka’da IŞİD katliam çetesine karşı savaşırken ölümsüzleşen Ulaş anlatıldı. Ardından Ulaş’ın komutanlığı sırasında sıra neferlerine karşı yaptığı konuşma dinletildi.

   

  Anmada Ulaş Bayraktaroğlu’nun yoldaşı Devrimci Parti başkanı Ufuk Göllü de bir konuşma yaptı. Göllü konuşmasında, Ulaş’ın işçi kökenli olduğunu sınıf bilinciyle mücadele içinde yol açan bir önder olduğunu ifade etti. Bayraktaroğlu’nun Kürt halkının Rojova’dan Kobanê’ye, Kobanê’den Rakkaya IŞİD katliam çetesine karşı yürüttüğü özgürlük mücadelesinde enternasyonal bilinçle savaştığını ve ölümsüzleştiğini belirten Göllü, Ulaş Komutanın bayrağını asla yere düşürmeyeceklerine, daha da ileriye taşıyacaklarına söz veriyoruz diyerek konuşmasını sonlandırdı.

   

   

  Göllü’nün ardından HDP Van Milletvekili Lezgin Botan söz alarak kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Ulaş’ın eşinden iletilen mesaj okundu.

   

  En son anma etkinliğine katılan kurum temsilcileri konuşmanın yapıldığı yere davet edildi. Anma etkinliği sloganlarla sona erdi.