• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-07-16
 • TDİ, Erdoğan'ın tek tip elbiseyle ilgili "çağrılarına" ilişkin açıklama yaptı

  Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), Erdoğan’ın tutsakların tek tip elbiseyle mahkemelere getirilmesine ilişkin saldırgan çağrılarıyla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

   

  TDİ yaptığı açıklamada bu saldırının FETÖ davası tutuklularına dönükmüş gibi gündemleştirildiği, asıl hedefin ise devrimci tutsaklar olduğunu vurgulayarak şunları belirtti:

   

  Hapishanelerde OHAL'le birlikte tecrit koşulları kat kat ağırlaştı. Kazanılan haklar geri alındığı gibi yeni yasaklar ve yeni hak ihlalleri gündeme geldi. Kitap ve yayın yasaklarıyla devrimci tutsaklar daha ağır tecride ve kimliksiz keşfedilme saldırıları altındadır.

   

  Bugün devletin hapishanelere yönelik yeni bir saldırısının sinyali verildi. Erdoğan "Guantoma'daki gibi özel elbise giydirip mahkemeye böyle gelmeleri lazım" dedi. Bu FETÖ'cülere yönelik gibi görünse de biz tutsak yakınları biliyoruz ki bu saldırı özünde devrimci tutsaklara yöneliktir. Her zaman FETÖ'cülere yönelik denilen uygulamalar devrimci tutsaklara saldırı olarak dönmüştür.

   

  Hapishaneler tarihine baktığımızda geçmişte de devrimci tutsaklara yönelik tek tip elbise dayatması yapıldığını ve bu saldırı devrimci tutsaklar tarafından direnişle püskürtüldüğünü görürüz.

   

  Yine devrimci tutsaklar bu yeni saldırıyı aynı kararlılıkla püskürtecek ve tek tip elbise dayatmasını geldiği yere gönderecektir.

   

  Biz tutsak yakınları, aileleri ve yoldaşları olarak devrimci tutsakların yanında olacağımızı, onları destekleyeceğimizi ve savunacağımızı açıklıyoruz.

   

  Tek tip elbise dayatmasına hayır!

  Devrimi tutsaklar Onurumuzdur!

   

  16.07.2017

   

  TUTSAKLARLA DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ