• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-09-12
 • ebze Hapishanesi önünde açıklama yapmak isteyen TDİ'nin eylemi valilik tarafından yasaklanmaya çalışıldı

  Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ)’nin Tek Tip Elbise dayatmasına karşı bugün Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi önünde yapacağı eylem, valilik kararıyla yasaklanmak istendi. Hapishane çevresini yoğun bir ablukayla kapatan polis, açıklama yapmak isteyen eylemcilere GBT kontrolü ve keyfi üst araması dayatmasında bulundu.

   

  Yoğun bir abluka ve polis tehditlerine rağmen Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi adına yapılan açıklamada şunlar söylendi;

   

  Tek Tip Faşizmdir, İzin Vermeyeceğiz!

   

  Tek Tip Elbise dayatmasına karşı Gebze Hapishanesi önünde gerçekleştirmek istediğimiz eylem valilik tarafından yasaklanarak hapishane çevresi tamamen abluka altındı.

   

  Hapishane önüne gelen eylemcilere GBT, üst arama dayatması yapan polisler, pankartımıza ve tek tipi simgeleyen kutulara el koydu.

   

  Tüm bu engelleme, tehdit ve yasaklara rağmen Gebze Hapishanesi önünde tek tipe karşı eylem gerçekleştirdik.

   

  Yaptığımız açıklamada inisiyatifimiz adına konuşma yapan Abdülmelik Yalçın, tek tip dayatmasını 12 Eylül darbesinde devrimci tutsaklar nasıl yırtıp attılarsa şimdide aynısını yapacaklardır. Bizler de bu engelleme ve yasaklarla yılmayacağız. Tutsak aileleri, arkadaşları ve yoldaşları olarak, Galatasaray Meydanında, Bakırköy Hapishanesinde eylemlilikler yaptığımız gibi bugün burada da tutsakların sesi olmayı sürdürüyoruz. Sürdüreceğiz!