• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-10-09
 • İnşaat-İş: Bugün Tayfun abimizin yanındaydık

  Bugün, 10 Ekim 2015 yılında Ankara’da İŞİD çetesi tarafından kalleşçe gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası sonsuzluğa uğurladığımız sendikamızın kurucularından Kemal Tayfun Benol yoldaşımızın mezarı başındaydık.

   

  2 yıl önce sonsuzluğa uğurladığınız Kemal Tayfun Benol yoldaşımızı mezarı başında yaptığımız törenle andık. Sendikamızın yöneticileri, Alınteri okurları ve dostlarının katıldığı anma etkinliğimiz, Tayfun yoldaşımızın şahsında tüm dünyada işçi sınıfı mücadelesinde ölümsüzleşenlerimiz için yapılan saygı duruşuyla başladı.

   

  Ardından sendikamızın Genel Sekreteri Remzi Yılmaz, Kemal Tayfun Benol yoldaşın sendikamız ve işçi sınıfı mücadelesi için ne anlam ifade ettiğine ilişkin kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

   

   

  Yılmaz konuşmasında, Tayfun abimizle ilk karşılaşmasının Bir İstanbul şantiyesindeki 7 günlük işgal eyleminde olduğunu söyleyerek, “Biz o dönem daha sendika olmamıştık, sendika girişimi olarak mücadele veriyorduk. Tayfun abi bu direnişle birlikte sendikaya çok fazla emek harcadı, onun boşluğu sendikamız açısından asla kapanmayacaktır” diyerek Tayfun ve Ankara katliamında kaybettiğimiz tüm can dostlarımıza gözlerinin arkada kalmamasını, çünkü geride kendilerinin olduğunun altını çizdi.

   

  Daha sonra İnşaat-İş örgütlenme sekreteri Hikmet Belek söz alarak, Ankara katliamında sonsuzluğa uğurladığımız can dostlarımızın sınıf mücadelesindeki ısrarları üzerine anlamlı sözlerinin ardından Tayfun abimizin mezarı başında yapılan sohbetle anma etkinliğimizi sonlandırdık.

   

  İNŞAAT-İŞ