• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-08
 • İSKİ’de çalışan taşeron işçilerin başlattığı iş bırakma eylemi yetkililer açıklama yapana kadar sürecek

  Taşeron işçilere kadro verilmesi kanununun çıkmasıyla işçiler, çalıştıkları kurumlara başvurulara başladı. Kanuna rağmen kendilerine kadro verilmeyen, İSKİ’nin taşeron işçilerinin başlattığı iş bırakma eylemi 3 gün sürecek. İşçiler bugün, Eyüpsultan İSKİ Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. Genel müdürlük binası önünde açıklama yapan kanal ve su arıza işçileri muhatap bulamadıklarını, yetkililerden bir açıklama yapılana kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

   

  Taşeron işçi Mehmet Yavaş "Bugün buraya toplanmamızın amacı sayın Cumhurbaşkanımız bütün taşeronlara kadro veriliyor dedi. Şu an burada İSKİ'de çalışan işçilere kadro yok. Asıl işi biz yapıyoruz ve bu haktan biz de yararlanmak istiyoruz. Çaycısına, temizlikçisine, çöpçüsüne kadro varsa bakım-onarımda çalışan biz de kadro istiyoruz. Biz kanal işi, bakım-onarım ve her türlü arıza işlerini yapan çalışanlarız. 7-24 çalışan işçiler olarak biz de kadro istiyoruz. Bunun için kendi aramızda 3 günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Siyasi yetkililerden bir açıklama olana kadar buradayız" dedi.

   

   

  İşçi Mustafa Akay da “İstanbul’da 185 su ve kanal arızasına bakan hiç kimseye kadro yok. Bize bir açıklama yapan da yok. Şebeke Müdürlüğüne kağıt veriyoruz. Biz kabul etmeyiz. Genel Müdürlüğe götürün diyor. Genel Müdürlüğe gidiyoruz. O da biz kabul etmeyiz. Kime götürürseniz götürün diyor. Biz şu an bir muhatap bulamıyoruz” diye konuştu.