• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2017-09-07
 • Belediye otobüsünde şort giydiği için Ayşegül Terzi’ye saldıran Çakıroğlu 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

  Çekmeköy’de belediye otobüsünde şort giydiği için Ayşegül Terzi’ye saldıran Abdullah Çakıroğlu 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

   

  Mahkeme, altıncı duruşmada gerici salfırgan Çakıroğlu’nu “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme”, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından mahkûm etti.

   

  Ne olmuştu?

   

  Gerici saldırgan Abdullah Çakıroğlu, İstanbul’da hemşirelik yapan Terzi’ye evine gitmek için bindiği otobüste “Şort giyenler ölmeli” diyerek saldırmıştı. Kadına tekmeyle saldıran Çakıroğlu’na kamuoyunda ve sosyal medyada büyük tepki çekince gözaltına alınmıştı. Çakıroğlu, adliyeye sevk edilirken saldırıyı “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” demesine rağmen mahkemece serbest bırakılmıştı. Yükselen tepkiler nedeniyle daha sonra yakalama kararı çıkarılan Çakıroğlu hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçlarından tutuklandı.

   

  Dokuz yıl dört aya kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edilen Çakıroğlu, başsavcılığın itirazıyla tekrar tutuklanmış, AKP’den Ümraniye Belediye Başkanı aday adayı olan avukatı Şemsi Dak’ın Anadolu 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği dilekçesi ardından tekrar serbest bırakılmıştı.