• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2017-10-21
 • Milli Eğitim Bakanlığı'nın tarikatlarla ve dinci vakıflarla imzalandığı protokollere her gün yenileri ekleniyor

  Sistemin eğitimi cihatçı ruhla yeniden dizayn etme projesi,  ardı ardına yapılan protokollerle devam ediyor. En son Diyanet ile imzalanan protokolle 5-6 yaşındaki çocukları din simsarlarının eline bırakan devlet; daha önce de Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının yönetici olduğu,  yolsuzluk, rüşvet ve talanla büyüyen TÜRGEV ve TÜGVA’yla 45 çocuğa cinsel istismarla gündeme gelen tecavüzcü ENSAR Vakfı gibi dinci, gerici vakıflarla protokoller imzalamıştı. Yapılan uygulamalar sonucunda okullar Menzil gibi tarikatçı çetelerinin arka bahçesi haline geldi.

   

  Şimdi de adı kara para aklama ve dolandırıcılıkla anılan Deniz Feneri Derneği’yle MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) arasında protokol imzalandı.

   

  Deniz Feneri’nden yapılan açıklamada söyle denildi: “MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın teşrifleriyle Ortaokul ve Lise seviyesindeki öğrencilere yönelik gerçekleştirilen İyilik Okulu projesi için Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Önder ve Deniz Feneri Derneği arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi iyilik kavramlarımız genç yüreklere anlatılacak.

   

   Protokol kapsamında Önder İmam Hatipliler Derneği’nden de katılımın olacağı aktarılan açıklama şöyle devam etti: “Bu büyük iyilik hareketi kapsamında ÖNDER’den 81 Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden 81 toplam 162 öğretmen, proje ile ilgili olarak bilgilendirilecek.”

   

  Eğitim sisteminde bütünsel bir dönüşüm için atılan bu adımlar, toplumun hem bugünkü ilerici, demokrat dinamiklerine karşı atılmış bir adımdır hem de geleceğin sınıfsız sömürüsüz toplumunu oluşturmada edinilen tüm deneyimlere, bilimsel birikimlere, ruha karşı girişilen IŞİDvari bir girişimdir.