• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-03-20
 • İnönü Mahallesi'nde bildiri dağıtımı ve gazete satışı yaptık

  Alınteri'nin Avrupa yakasındaki referandum çalışmasının bugünkü ayağında "Daha fazlasına hayır" bildirilerimizi ve Alınteri gazetemizi Sefaköy İnönü Mahallesi emekçilerine ulaştırdık. Çalışmamız sırasında 'Hayır' diyen emekçilerle olduğu kadar 'Evet'çilerle de yüz yüze geldik, sohbet edebilme fırsatı bulduk.

   

  Gazetemizi ve "Daha fazlasına hayır!" başlıklı bildirimizi sokak sokak, bina bina, daire daire dolaşarak dağıttık. Çalışmamıza Sefaköy İnönü Mahallesi'nden Alınteri okurlarının da katılımıyla akşam saat 17:30'da başlayıp saat 19:00'da sonlandırdık. 

   

  Zillerine basarak açılan kapılarda karşılaştığımız emekçilere referandum çalışması yaptığımızı, onları hayatları ve gelecekleri için 'Hayır' demeye çağırmaya geldiğimizi söyledik. Bildirilerimizde 'Hayır' demek için nedenleri sıraladığımızı anlattık. Emekçilerden kimisi güleryüzle karşılayarak aldı bildirilerimizi, kimileri burun büktü. Kampanya çalışması sırasında bildiriyi alıp “Biz evet diyoruz...” diyerek yırtan da oldu. Yaptığının yanlış olduğunu, “almasaydınız daha samimi davranmış olurdunuz, yırtmanız emeğe saygısızlıktır; almak zorunda değildiniz” diye çıkıştık.

   

  “Gazetemizi de okumak ister misiniz” diye uzattığımızda memnuniyetle alanlar ise çoğunluktaydı. 

   

  Kapısının zilini çaldığımız bir daireden karşımıza çıkan bir kadına bildirimizi uzatınca kinle ve hırsla haykırdı:

  Biz sonuna kadar 'evet' diyeceğiz. Vatanımız için, büyük Türkiye için, Erdoğan için evet diyeceğiz. Bildiri falan istemiyorum. Amerika, Almanya bile bizi istemiyor. Siz hala hayır demek için çalışıyorsunuz. Biz evet diyeceğiz sonuna kadar.

   

  Biz de, “Müsait olsaydınız bu konuyu konuşmak isterdik, ancak tavırlarınızdan konuşamayacağımız belli iyi akşamlar deyip bir başka dairenin kapısına yöneldik. “Gazetemizi de okumak ister misiniz” diye uzattığımızda memnuniyetle alanlar çoğunluktaydı. 

   

  Binada işimiz bittikten sonra ayrılırken gazetemizi alan bazı emekçilerin, “Bak Alınteri gazetesiymiş, adı da güzel. Umarım gazetenin içeriği de iyidir diye konuşanlarla, bildiriyi annesine “Kürt halkının iradesini engeleyenlere hayır diye yazıyor” diye okuyan 13 yaşında çocuklarla karşılaştık.

   

  Son girdiğimiz binada ise ziline bastığımız dairenin kapısını açan kadın, “Ben hayır demiyorum ama siz neden hayır dediğinizi bana bi anlatın hele” deyince yaklaşık on dakika süren bir sohbet yaptık. Kadın sorunundan, çocuk tecavüzünden, Erdoğan'ın neden Hollanda ve Almanya krizleri yarattığı üzerine görüşlerimizi anlatarak hayır demeye davet ettiğimizi söyledik. Kadın, “Herkes için neyse iyi o olsun bakalım...” diyerek bildirimizi aldı.

   

  Sefaköy İnönü Mahallesi'nde bildirilerimizle birlikte 50 gazete sattık.