• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-03-15
 • Beylikdüzü/Güzelyurt Mahallesi'nde faşist provokasyon ve saldırı girişimiyle karşılaştık, engelleyemeyecekler!

  Alinteri Avrupa Yakası Hayır çalışması bugün Beylikdüzü Güzelyurt semtinde HAYIR’lı kuşlamalarımızla devam etti. 

   

  Beylikdüzü Metrobüs durağında indiğimizde Metrobüsün iki çıkışının da AKP’nin “evet” çadırlarıyla abluka altına alınmış olduğunu fark ettik

   

  Bugünkü faaliyetimiz kapsamında daha önce de çalışma yürüttüğümüz Güzelyurt Mahallesi’ne geçtik. Burada caddelere ve site girişlerinin önlerinde yaygın kuşlamalarımızı yaptık.  

   

  Öğretmenler Sitesi’nin bulunduğu caddenin üzerinde kuşlama çalışmamızı engellemeye dönük provokasyon girişimiyle karşılaştık. AKP’li olduğu belli olan bir tablacı önce “Buraya yapıyorsunuz ama zabıtalar gelirse ben zor durumda kalacağım” gibi bir söylemle çalışmamızı engellemeye çalıştı.

   

   

  Biz çalışmamızın kendisini etkilemeyeceğini izah etmeye çalışırken o bir taraftan eğilip yerlerdeki kuşlamaları okurken, bir taraftan “bu ne?!” tepkisi ve hemen ardından da fiziki sataşma teşebbüsüyle “toplayın bunları” demeye başladı. Toplamayacağımızı, buna hakkı olmadığını anlatıp oradan ayrıldık.

   

  Fakat anlaşılan o ki HAYIR çalışması yapanlara dönük özel bir takip ve haber ağı kurulmuş ki, çalışmamızın engellenmesi teşebbüsü bununla sınırlı kalmadı. Bu ağ harekete geçti ve mahalledeki sivil faşist-gericilerin takibine alındık.

   

   

  Bu sefer de Güzelyurt Mahallesi’nin merkez bölgesinde önümüzü araçla kesen iki faşist tarafından çalışmalarımız engellenmeye çalışıldı. “Bunları siz mi yapıyorsunuz?” gibi saldırgan bir söylemle başlayan sataşmaları karşılıklı gerginliğe dönüştü. Gerilimin yükselince mahalleden birkaç sakinin de araya girmesiyle provokasyonu boşa düşen faşistler, tehditler eşliğinde ayrılmak zorunda kaldılar. 

   

   

  Güzelyurt’taki çalışmamız bittikten sonra buradan Avcılar Marmara Caddesi’ne geçtik. Burada da gazetemiz Alınteri'nin satışını gerçekleştirdik.  Çalışma sonrası dün Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde faşistler tarafından bürosu kurşunlanan HDP Avcılar bürosunu ziyaret edip, saldırılar karşında yanlarında olduğumuzu belirterek sokağa çıkan bu güruhlara karşı örgütlü ve anladıkları dilden konuşarak yanıt verebileceğimizi söyledik. 

   

  Çalışmalarımız tüm baskı, tehdit ve saldırılara karşı daha güçlü devam edecek.