• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-09-16
 • Rusya ve Suriye rejimine ait savaş uçakları, DSG ve Dêra Zor Askeri Meclisi noktalarını bombaladı

  Rusya ve Suriye rejimine ait savaş uçakları, Fırat Nehri’nin doğusunda bulunan DSG ve Dêra Zor Askeri Meclisi noktalarını bombaladı. Bombardıman sonucu 6 savaşçının yaralandığı belirtildi.

   

  Sabah saat 03.00 sularında Cizre Fırtınası Hamlesi’ni yürüten DSG güçleri Rusya ve Suriye rejimi savaş uçaklarının saldırısına uğradı. Saldırının Fırat Nehri’nin doğusunda Sanayi bölgesi yakınlarında meydana geldiği belirtildi.

   

  YPG Genel Komutanı Sipan Hemo yaptığı açıklamada; “Rusya ve Suriye rejimi noktalarımızı bombalıyor. Rusya’dan noktalarımızı bombalamasının sebeplerini açıklamasını istiyoruz. Acaba Rusya ve rejim IŞİD’le ortak ve onlara yardım mı ediyor? Ne olursa olsun güçlerimiz Fırat’ın doğusunu ve Dêra Zor’un köylerini IŞİD örgütünden kurtaracak” dedi.

   

  Güçlerinin karşılık vermeye hazır olduğunu ve güçlerine yönelik saldırıların IŞİD örgütüne yardım ettiğini kaydeden Sipan Hemo, “saldırı gerçekleştiren ve ilerleyişimizi engelleyen tüm güçlere karşılık vereceğiz. Güçlerimize yönelik saldırı IŞİD’e destektir” ifadelerini kullandı.

   

  Hemo, YPG'nin öncülüğündeki QSD güçlerinin birçok bölgede IŞİD’i yendiği bir süreçte bazı güçlerin IŞİD’in sonunu geciktirmek için Cizre Fırtınası Hamlesi’ni engellemek istediğini de belirtti.