• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2018-01-20
 • "Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur"

  Yeni Akit adı verilen çöpten farksız “gazete”nin yazarı, “bioenerjist” “kozmik bilim uzmanı” “stratejik araştırmalar uzmanı” gibi ne olduğunu anlamadığımız birçok önemsiz konuda uzman, televizyondaki kadın programlarında bitkileri rastgele karıştırıp bazı hastalıklara iyi geldiğini iddia ederken gördüğümüz Ahmet Maranki, dünkü yazısında yine üzerine vazife olmayan bir konuda fikrini belirtti. Yazıda, Payitaht, Diriliş gibi “milli irade” adı altında insanların kanlarına şovenizm zehrini karıştıran dizilerin arasında ped reklamlarının olmaması gerektiğini, bu reklamların “ahlaki çöküntüye” sebep olduğunu söyledi. Maranki, bu reklamları yayınlayanların kellelerinin alınması gerektiğini savunurken, TRT’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a resmen şikayet etti.

   

  Kadın düşmanlığının en yakıcı boyutlarını sokaklarda gördüğümüz bu günlerde Maranki’nin bu kendini bilmezce açıklaması hiç de zamansız değil. Cinsel istismar içeren yayınların ilkokullarda dağıtılmasını, kadının bir eşya gibi malzeme eden reklamları, evlenme programı adı altında özel duyguların yozlaştırılmasını ahlaki çöküşe sebep göstermek; ülkede yüzlerce çocuğun hamile olduğu gündemdeyken bunun hakkında yazmak yerine kadın ihtiyaçlarını ayıplayan bu zihniyetle aslında her gün sokakta karşılaşıyoruz.

   

  Aynı yazıda geçen bir diğer cümlede de, bahsi geçen reklamlarda kadınların, “Müslüman kadınların gece bile giyemeyeceği kıyafetler” ile gösterildiğini söylüyor. Az önce kadın düşmanlığı yapan Maranki, bu kez de kadını erkeğin malı olarak görüyor ve sadece eşine kendisini beğendirebilmek için giyinmesi gerektiğini ima ediyor.

   

  İşte “Cumhurbaşkanına açık mektup” adlı yazının ilgili kısmı:

   

  TRT İçindeki Yapılaşmalar Yok Edilmeli!

   

  Devlet televizyonu TRT’de yapılaşmalar için kesin tedbir alınmalı, bunlar yok edilmelidir. Payitaht, Diriliş gibi “milli ruh”un dirilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin örtülü destekleriyle yayımlanan dizilerin arasına yerleştirilmiş olan haçlı Siyonist ittifakı besleyen ve beslediğini deklare eden asitli gazlı içecekler, ahlaki çöküntülere sebep olan orkid gibi kadın iç çamaşırı reklamlarına, Müslüman bir kadının gece dahi giymeyeceği kıyafetle ekranlara çıkılmasına göz yumanların mutlaka kellesi alınmalı.

   

  TRT’nin içinde hâlâ ihanet mi var?!

   

  Bu bir ihanettir. Bu bir planlı çalışmanın ürünü, bir algı operasyonu ve bir gri propagandadır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir devlet kanalı yoktur. Buna uzaktan bakanlar hakkında soruşturma açılmalıdır. Halkın talebi bu doğrultudadır…
  Bu necip milletin sayın cumhurbaşkanımızdan taleplerinden birisi de budur. Halkımız bu planlı ve amacı belli çalışmalarının mutlaka önlenmesini beklenmektedir.

   

  Ahmet Maranki’nin ahlakı nasıl kırılgan ıslak tahtaların üzerinde zemin buluyor da hemen çöküyor bilmiyoruz ancak, kendisine; buram buram iktidara yaranma isteği kokan, kadın düşmanı yazılar yazmak yerine, ahlaki çöküntüsüne iyi gelen baharatlarla bitkisel bir çay yapmasını ve televizyonda her ped reklamı gördüğünde ısıtıp ısıtıp içmesini tavsiye ediyoruz.