• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-08-08
 • Ordu'da fındık işçilerinin bindirildiği minibüs dereye uçtu, sekizi ağır 18 işçi yaralandı

  Fındık toplamak için Adıyaman ve Urfa’dan Ordu’ya gelen 18 mevsimlik tarım işçisi, bindirildikleri minibüsün dereye yuvarlanması sonucu yaralandı. Yaralı işçilerden sekizinin durumun ağır olduğu belirtildi.

   

  Kaza’, bugün Ordu'nun Ulubey İlçesi'ne bağlı Yeni Sayaca Mahallesi bölgesinde meydana geldi. Mehmet Ziyan Çinik'in kullandığı 02 HZ 607 plakalı minibüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu içindeki fındık işçileriyle birlikte yaklaşık 100 metre yüksekten dereye yuvarlandı.

   

  Kazada sekizi ağır 18 işçi yaralandı. AFAD, UMKE, itfaiye, jandarma, 112 sağlık ekipleri ve vatandaşların çabaları ile yaralılar dereden yola çıkarılarak, ambulanslarla Ulubey ve Altınordu ilçelerindeki hastanelere kaldırıldı.

   

  Vali şoförü suçladı

   

  Ordu Valisi Seddar Yavuz ise, kendilerinin görevi olan denetim ve kontrol mekanizmalarının mevsimlik işçiler sözkonusu olduğunda tamamen rafa kaldırıldığını unutarak, “kaza” için şoförü suçladı. “Bir minibüse 18 kişi nasıl sığar?”, “işçileri taşıyan bu servisler denetimden geçiyor mu?” gibi basit sorular ve verilecek yanıtlar bile sorunun sadece şoförde olmadığını ortaya koyar oysaki.

   

  Fakat Vali, meydana gelen trafik kazasının tek taraflı olduğunu, sürücülerin trafik kurallarına uyarak daha dikkatli araç kullanmaları gerektiğini belirterek işin içinden sıyrılmayı tercih ediyor.