• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2018-02-12
 • Kadınlar 14 Şubat'ta sokaklarda olacak, 'Olmaz olsun eşitsiz aşk! Biz hayatı istiyoruz!' diyecek

  #OlmazOlsunEşitsizAşk diyen kadınlar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yine sokaklarda olacak. 13 Şubat saat 17:45’te, "14ŞubattaKadınlarSokakta" etiketiyle sosyal medyada paylaşımlar yapacaklarını belirten kadınlar, 14 Şubat’ta da mor ışıklarla sokaklara çıkıp, “Biz hayatı istiyoruz” diyecekler.

   

  Kadınlar, aşkın ancak aşka tartılabileceği, cinsler arasındaki özgürlük ve eşitliğin de sadece bu temele bağlı olarak gerçekleşebileceğini haykıracaklar. Erkeğin “aşkı” kadının mülkleştirilmesi ve iradesinin teslim alınmasıyla özdeşleştirmesini teşvik eden ideolojik-kültürel kodları bir kez daha reddedecekler.

   

  14 Şubat’ın da aynı kodlarla varedildiğini bilen kadınlar; eşitsiz aşkı değil, hayatı istediklerini ifade edecekler.

   

  Bu yaklaşımla 14 Şubat’ta sokaklarda olacak kadınlar, İstanbul’da saat 19:30’da Beşiktaş’taki Hakan Pastanesi önünde buluşacaklar.

   

  Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu tüm kadınlara hayatı ve eşitliği savunmak için şu sözlerle çağrıda bulundu:

   

  Mutlu olmanın görmezden gelmek demek olduğu bir zamanda yine '14 Şubat Sevgililer Günü' yaklaşıyor. Her şeye rağmen biz mutlu olma hayallerimizden, ölümün gölgesinde olmayacak geleceklerimizden, huzurlu, güvenli ve özgür bir hayattan vazgeçmediğimiz gibi eşitlikten de vazgeçmiyoruz! Bu 14 Şubat'ta, en büyük zenginliğimiz olduğunu bildiğimiz kadın dayanışmasıyla yine sokaklardayız. Çünkü şiddetle, zorla, baskıyla, dayatmalarla bir dahası olmayan hayatlarımızın kuşatılmasına isyanımız var. Alınan hediyeler, verilen sözler, şaşaalı kutlamalarla değil; dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle biz çoğalıyoruz. Ve hep birlikte.