• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-05-17
 • KHK direnişi her Salı okul önlerinde devam ediyor

  12. hafta
  Maltepe Vasfi Rıza Zobu İlkokulu önü
  Saat: 13.30-14.30 arasında Mehmet Sarı "Adalet için kitap okuyoruz!" şiarıyla 12 haftadır sokak okulu etkinliği yapıyor. Her her hafta bir kitap okunuyor. 

   

  “Adalet için kitap okuyoruz” etkinliğine Mehmet öğretmenin öğrencileri, veliler, Maltepe semtinde oturan duyarlı emekciler katılıyor.

   

  Mehmet Sarı bu Salı gerçekleştirdiği kitap okuma etkinliğinde "Güneşi tamir eden adam" kitabını hem tanıttı hem öğrencilerine velilere okudu. Çok canlı ve katılımlı bir etkinlik oldu. Etkinliğin sonunda ise Ankara Yüksel Caddesi'nde 69' üncü gününe giren açlık grevinde olan Nuriye ve Semih'e selam gönderdiler.

   

   

  Bir başka okul önü etkinliğini de yine KHK direnişinde olan Hüseyin demir gerçekleştirdi.

   

  Hüseyin Demir KHK ile ihraç edildiği Hisar Yapı İlkokulu önünde "Adalet için kitap okuyoruz" etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Hisar Yapı İlkokulu önündeki etkinliğe öğrencilerle birlikte velilerin katılımının gün geçtikçe daha çok arttığı görülüyor.

   

  Demir bu etkinlikte, eğitimdeki adaletsizliğe, devletin kendi okullarına hiçbir ödenek ayırmamasına dikkat çekerek, özel okulları sonuna kadar desteklediğini vurguladı. Ayrıca 'paran kadar eğitim' anlayışıyla emekçi çocuklarının eğitimlerinin ihmal edilmesine, devlet olanaklarının eğitim ve sağlık için değil sermayeye kaynak aktarmak için kullanıldığına da vurgu yapıldı.

   

   

  Hüseyin öğretmen okul onu etkinliği için şunları ifade ediyor:

  Kamusal parasız, nitelikli, laik, bilimsel eğitim için; itaat eden değil sorgulayan bireyler için; yeni nesillerin ortaçağ kalıntısı bilgilerle değil çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanması için kitap okuduk.

  Ankara'da açlık grevinde olan ve artık kritik bir aşamaya galen Semih Özakça ve Nuriye Gülmen için kitap okuduk.