• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-08-08
 • Nuriye ve Semih için İstanbul'dan Ankara'ya bisikletleriyle gelen üç kişi dövülerek gözaltına alındı

  Nuriye ve Semih’e uygulanan tecride dikkat çekmek ve dayanışma çağrısında bulunmak için çocuklarıyla birlikte bisikletle İstanbul’dan Ankara'ya gelen Ezgi Çakır ve Süleyman Gökten ile Celal Akgün de saat 13:00’te Yüksel Caddesi’nde izin verilmediği için Konur Sokak’ta yapılan eyleme katıldılar.

   

  Bisiklet yolculuğuyla Ankara’ya ulaşan Çakır, Gökten ve Akgün ilk önce Meşrutiyet Caddesi'ne geldiler. Burada kısa bir açıklama yapan Süleyman Gökten, Gülmen ve Özakça'ya tecrit uygulandığını, isimlerinin söylenmesinin, tişörtlerinin giyilmesinin bile yasaklandığını, buna rağmen direnişin boğulamadığını belirterek, “Nuriye ve Semih demeye devam edeceğiz” dedi.

   

  Yapılan açıklamadan sonra bisikletleriyle, polisin İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapılmasına izin vermemesi üzerine Konur Sokak'ta eylem yapan emekçilerin yanına geçtiler. Polis burada eylemcilere saldırdı.

   

  Açılan pankartı yırtan polis, eyleme katılanları darp ederek uzaklaştırırken, bisikletleriyle İstanbul'dan Ankara'ya gelen Ezgi Çakır, Süleyman Gökten, Celal Akgün ile soyadı öğrenilemeyen Volkan adlı kişiyi döverek gözaltına aldı.