• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-01-12
 • Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve destekçilerine dayak ve işkence

  Açığa alınan binlerce eğitim emekçisinden biri olan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın Ankara Yüksel Caddesi’nde başlatıp, ısrarla sürdürdükleri direniş dün bir kez daha saldırıya uğradı. Bu sefer yüze yakın polis tarafından gerçekleşen saldırıda Gülmen, Özakça ve yanlarındaki dört destekçi (Damla Peksen, Saniye Erenler Öztürk, Mustafa Keçeli ve Hasan Çapur) dövülerek gözaltına alındı.

   

  Karakolda da devam eden saldırıda Gülmen’in burnunun kırıldığı, Özakça ve destek vermek için orada bulunurken gözaltına alınan diğer kişilerin de çeşitli yerlerinde darp izlerinin oluştuğu öğrenildi.

   

  Gülmen yaşadıklarını sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerle birlikte şu şekilde paylaştı: “Gözaltındayız. Bunlar da işkencenin fotoğrafları. Mengele artığı doktor Tarık Çıtak işkenceyi raporlamamak için muayene yapmadı”.

   

  Gülmen açığa alındıktan sonra başlattığı direnişin 60. Gününde çıkarılan OHAL KHK’sı ile ihraç edildi. İhraç sonrasında yaptığı açıklamalarda da direnişi kararlılıkla sürdüreceğini duyurdu.