• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2017-09-14
 • Tecavüzcüsünü öldürdüğü için mahkum edilen Nevin Yıldırım'ın temyiz duruşmasında karar 21 Eylül'e bırakıldı

  Çıkış bulamadığı için önce intihar etmeyi düşünen sonunda da sistematik olarak tecavüzüne maruz kaldığı Nurettin Gider’i öldürerek bu vahşete noktayı koyan Nevin Yıldırım’ın Yargıtay’da bugün görülen temyiz duruşmasında kararın açıklanması 21 Eylül’e bırakıldı.

   

  Isparta’nın Yalvaç ilçesi Koruyaka köyünde yaşayan 2 çocuk annesi Nevin Yıldırım, 28 Ağustos 2012’de kendisine silah zoruyla tecavüz eden 35 yaşındaki Nurettin Gider’i öldürüp, başını ‘İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın’ diye köy meydanına atmıştı. Yalvaç’ta yargılanan Nevin, 2015 yılında sonuçlanan davadan müebbet hapse mahkum edilmişti.

   

  Köy halkının-polisin-mahkemelerin ve bir bütün olarak devletin baştan cezasını kestiği Nevin’in avukatları bu kararı Yargıtay’a taşıdı. Bugün sabah görülen duruşmaya 25 avukat katılarak Nevin’i savundu. Yapılan savunmaların ardından mahkeme, kararını 21 Eylül’de açıklayacağını duyurdu.

   

  Duruşmanın ardından Yıldırım’ın avukatları bir basın açıklaması düzenledi.

   

  Avukatlar adına açıklamayı yapan Fatoş Hacıvelioğlu, bunun bir meşru müdafa dosyası olduğunu söyledi.

   

  Hacıvelioğlu, bütün savunmayı TCK’nin 25 ve 27. maddelerine göre kurduklarını bu olmaz ise de haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmasını talep ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

   

  Çünkü erkeklere sadece kravat taktığı için uygulanan iyi hal indiriminin sadece bir gülümse yüzünden yapılmaması ne kadar cinsiyetçi olduğunu gösteriyor kararların.