• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-06
 • Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nde işçi ve esnafın direnişiyle verilen sözler tutulmadı

  Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nde işçi ve esnafın direnişiyle verilen sözler tutulmadı.

   

  Gece saat 22:00’de sitenin giriş ve çıkışlarını kapatarak direnişe geçen işçiler ve esnaf, sabah saat 03:00’te polis ablukasına alınmıştı. İş makineleri de hazır bekletilmişti. Polisin siteyi boşaltmak istemesi karşısında geri adım atmayan işçiler, bir süre sonra saldırıya uğramışlar, daha sonra da sorunla ilgili 6 saat süren bir görüşmeden sonra sadece 17 boş dükkanın yıkılması konusunda anlaşmaya varılmıştı.

   

  Fakat işleri güçleri rant ve talan olanların sözlerine de bağlı kalmayacakları kısa sürede açığa çıktı. Yıkılan 17 dükkandan sonra öğlen saatlerinde de sitenin 1. Sokağındaki dükkanların yıkımına başlandı.

   

  Basına yansıyan bilgilere göre yıkımın genişletildiğini öğrenen dükkan sahipleri acele bir şekilde dükkanlarını boşalttı. Ofislerdeki büro araç gereçleri ve ambarlarında bulunan malzemeleri kiraladıkları kamyonlara doldurarak götürdü. Park halinde bulunan araçlar da çekicilere konularak götürüldü.

   

  Bazı dükkan sahibi ve işçiler duruma tepki gösterdi. İşçi ve esnafın İstiklal Marşı ve alkışlarla tezahürat yaptığı polisin büyük bir yığınak yaptığı Nakliyeciler Sitesi’nde yıkım devam ediyor.