• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-01-10
 • BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir'in ailesi cenazenin Sinop'a gömülmesinin sağlanması için destek çağrısı yaptı

  Cihatçı IŞİD çetesinin üslerinden Rakka’ya dönük 'Fırat’ın Gazabı' operasyonuna katılan ve girdiği çatışmada ölümsüzleşen Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısı Muzaffer Kandemir’in (Doğan Kırefe) ailesi ve yoldaşları, Kandemir’in cenazesinin doğduğu Sinop’a getirilmesinde gerekli izinlerin sağlanması için destek ve dayanışma çağrısı yaptılar. Sinoplu bir inşaat işçisi olan Kandemir, Devrimci Parti aktivisti ve Minbiç’teki operasyondan sonra Rakka hamlesinde yer alan Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısıydı. 

   

  Kandemir’in ailesi ve yoldaşları yaptıkları açıklamada, “Muzaffer Kandemir'in ailesi ve arkadaşları olarak duyuruyoruz, tüm dünyaya bela olmuş IŞİD terör örgütünün durdurulması için Türkiye'den Rojava'ya giden Muzaffer Kandemir 07.01.2017 tarihinde, Enternasyonalist Özgürlük Taburu'nun Rakka hamlesinde uğradığı saldırıyı bertaraf etme çabası sırasında hayatını kaybetmiştir. 

   

  Daha önceleri Paramaz Kızılbaş, Serkan Tosun, Aziz Güler ve Eylem Ataş gibi Muzaffer'de tüm dünyayı kana bulayan bu örgüte karşı mücadeleyi tercih etmiştir. Muzaffer Kandemir'in başta ailesi olmak üzere Türkiye halklarına bir vasiyeti vardır: Doğup büyüdüğü Sinop'a defnedilmek” diye belirtilerek, bu çağrıyla da ilk adımın atıldığı vurgulandı.

   

  “Aziz ve Eylem'in cenazelerinin doğup büyüdüğü topraklara gelmesinde çok önemli rol alan ve ailelerin taleplerini görmezden gelmemezlik yapmayan basın kuruluşlarına yeniden çağrımızdır” şeklinde devam eden açıklamada “Muzaffer Kandemir'i doğup büyüdüğü topraklarda defnetme mücadelemizi birlikte yürütelim ve en kısa sürede Muzaffer'i Sinop'a doğup büyüdüğü yerde defnedelim” denildi.