• Paylaş

  KATEGORİ : DÜNYA

  Eklenme tarihi : 2017-06-19
 • Londra'da gece yarısı camiden çıkan kalabalığın üstüne düzenlenen araçlı saldırıda 1 kişi öldü, 10 kişi yaralandı

  Kuzey Londra’daki Finsbury Park’ta bulunan camiden çıkan kalabalığın üstüne düzenlenen kamyonetle saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken 10 kişide yaralandı.

   

  Saldırının kim ya da kimler tarafından gerçekleştirildiği henüz netlik kazanmamışken, üstlenende olmadı. Ancak saldırının son zamanlarda "İslamcı terör örgütlerinin saldırılarına karşılık ırkçıların bir saldırısı olduğu" düşünülüyor.

   

  Gece Finsbury Park Camii’ne giden kalabalığın içindeki bir kişi gözaltına alırken, polis çevredeki birçok yolu trafiğe kapatarak, olayla ilgili soruşturma yürütüyor. Soruşturmaya terörle mücadele polislerinin de dâhil olduğu öğrenildi.

   

  Polis helikopteri ve yüzlerce silahlı polisin bölgeye sevk edilmesinin ardından, yaşanan gerginliğin kontrol altına alındığı belirtilirdi. Britanya Müslümanlar Birliği bir açıklama yaparak, ibadete giden Müslümanların saldırıya uğradığını açıkladı.

   

  Kamyonet sürücüsünün bıçaklı olduğu ve saldırının ardından en az 1 kişiyi bıçakladığı iddia edildi. Olayla ilgili bir kişinin tutuklandığı belirtildi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans gönderildi.