• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2018-01-27
 • Kot pantolon giyen kadınları cehennemlik ilan eden ilahiyatçı sadece 3 ay açıkta kaldı!

  On binlerce emekçi yıllarca çalışıp-didinerek hak ettikleri mesleklerinden dahası yaşam hakkıyla özdeş olan çalışma haklarından sorgusuz sualsiz mahrum bırakılırken, yaratılmak istenen “tek tip toplum” kalıbının temsilcisi konumundaki dinci-gericiler, alenen “cinayet” çağrıları yaptıkları halde geçici olarak açığa alınsalar bile hızla işlerine iade ediliyorlar.

   

  Bunlardan biri de kot pantolon giyen kadınları “cehennemlik” ilan edince tepkiler üzerine Diyanet tarafından açığa alınan ilahiyatçı İhsan Şenocak. Şenocak, kot pantolon giyen, kaşlarını aldıran kadınların ve bu şekilde okula gitmelerine izin veren ailelerinin cehenneme gideceğini söyleyerek, kadın cinayetlerine açık çağrı yapmış bir “ilahiyatçı”!

   

  Kadının bir kara çarşafa hapsedilmesini buyuran ve ailelere de bu hücreyi örme çağrısı yapan, örmeyenleri dini duygularına hitap ederek adeta saldırıya kışkırtan Şenocak, üç ay sonra görevine iade edildi. 

   

  İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) kurucusu olan Dr. İhsan Şenocak, bu içerikteki açıklamasına gelen tepkiler üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle açığa alınmıştı. Soruşturmanın nedeni ise açıklanmamıştı. 

   

  Olayın üzerinden 3 ay geçtikten ilahiyatçı Şenocak, Samsun Aşıkkutlu Eğitim Merkezi'ndeki görevine iade edildi.

   

  Şenocak’un görevine geri dönmesi haberini gerici Yeni Akit gazetesi, “Yanlıştan dönüldü!” başlığıyla duyurdu.

   

  Şenocak bu sözlere rağmen iade edildi! 

   

  Medyaya yansıyan hutbesinde Şenocak şu sözleri sarf etmişti:

   

  Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın, üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ne gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme. Kardeşim… 500 koyunu dağ başında ateşe atan çobana sen koyunun hesabını soruyorsun da oğlunu kızını torununu film setlerine, sokaklarına üniversite salonlarına amfilerine soyup da atan dedelerden babalardan cehenneme atılan yavruların hesabını Allah sormayacak mı?