• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-02-09
 • HDK'ye yönelik operasyonda bileşenlerin eşbaşkanları gözaltına alındı

  Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 11 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek 3. Büyük Olağan Kongresi öncesi gözaltılar bugün de sürdü. HDP'nin bileşeni olan birçok siyasi parti ve kurum temsilcisi, bu sabah evlerine düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı.

   

  Şu ana kadar, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, Devrimci Parti Genel Başkanı Musa Piroğlu, Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) Eşsözcüsü Kezban Konukçu, Sol Yeşil Parti Eş Başkanları Naci Sönmez ve Eylem Tuncaeli ile ESP Genel Başkan Vekili ve Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) Sözcüsü Fadime Çelebi, SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve HDP PM üyesi Orhan Çelebi'nin İstanbul’daki adreslerine düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındıkları bilgisine ulaşıldı.

   

  Gözaltına alınan isimlerin sayısının artabileceği belirtiliyor.

   

  HACER ÖZDEMİR GÖZALTINA ALINDI 

  DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, Diyarbakır'da DBP merkezine giderken gözaltına alındı.

  Özdemir'in bu sabah HDP bileşenlerine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındığı belirtiliyor.

  Öte yandan,dün akşam saatlerinde Diyarbakır'da çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nde "örgüt üyesi olmak" suçundan tutuklanan DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan'ın da bu sabah 4.00 sıralarında polisler tarfından evine baskın düzenlendi. 

   

  KOÇYİĞİT HAKKINDA DA GÖZALTI KARARI

  Yine HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit'in de, İzmir Menemen'deki evine polis baskını yapıldığı öğrenildi.

  Koçyiğit'in olmadığı evde, polisler tarafından eşine yapılan bilgilendirmeye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Koçyiğit’in de aralarında olduğu 12 isim hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi.

  Ardından yapılan arama, evdeki bilgisayar ve telefon gibi teknik cihazlara el konuldu. 

   

  Artı Gerçek