• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-10-21
 • Ankara’da KESK Şubeler Platformu’nun yapmak istediği açıklamaya polis başlamadan saldırdı

  Ankara’da KESK Şubeler Platformu’nun yapmak istediği açıklamaya polis başlamadan saldırdı.

   

  Sakarya Caddesi’nde bir araya gelen KESK Ankara Şubeler Platformu üyelerinin yapmak istediği basın açıklaması, Valiliğin eylem yasağı gerekçe gösterilerek engellenmek istendi. Platform üyelerinin haksız tutuklama ve yargılamalara ilişkin itirazlarını dile getirecekleri eyleme, polis pankart açılır açılmaz gaz ve plastik mermilerle saldırdı. Açıklama yapmalarına izin verilmeyen platform üyeleri Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan 5 Nolu Eğitim-Sen Şubesi’ne yürüyüşe geçti.

   

   

  Şube önüne gelen platform üyeleri Sakarya Caddesi’ndeki polis saldırısını teşhir etti. Ardından yapılan açıklamada Nuriye Gülmen’in tutukluluğunun kabul edilemeyeceği de belirtilerek, sağlık sorunları yüzünden serbest bırakılan FETÖ’cüler olduğu gibi işini istemekten dolayı tutuklanan Nuriye Gülmen’in de sağlık sorunları nedeniyle derhal serbest bırakılması gerektiği söylendi.

   

  Bu açıklamaların ardından polis platform üyelerine bir kez daha gazla ve plastik mermilerle saldırdı. Saldırı sonucu yaralananlar olurken, kitle şube binasına giriş yaptı.