• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-11-16
 • Kayyum Cumali Atilla, kendi oluşturduğu liste baz alınmadığı gerekçesiyle işe başlatılan 70 kişiyi işten çıkardı

  Yapılan personel alımında kendi oluşturduğu liste baz alınmadığı gerekçesiyle işe başlatılan 70 kişiyi tekrar işten çıkaran Amed Büyükşehir Belediyesi kayyumu Cumali Atilla, belediyede daire başkanlığı ve şube müdürlüğü yapanlarında istifasını istedi.

   

  Amed Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından yüzlerce belediye çalışanı işinden çıkarıldı. KHK ile ihraç edilen ve kayyum tarafından görevine son verilenlerin yerine yeni çalışanlar alınmaya devam ediyor. Eylül ayında belediyenin yaptığı alımlarda 140 işçi alındı. Daire başkanları ve şube müdürlerinin mülakatla aldığı işçilerden 70’i, 10 Kasım Cuma günü Kayyum Cumali Atilla’nın talimatı doğrultusunda çıkarıldı.

   

  Kayyum komisyona işe alınacaklar listesi gönderdi

   

  İsmini vermek istemeyen bir belediye çalışanının verdiği bilgilere göre, alımlar yapılmadan önce kayyum tarafından mülakatı yapan komisyona bir liste gönderildi ve alımların bu liste doğrultusunda yapılması istendi. Alımların yapılmasıyla birlikte gönderdiği listede ismi yer alan, ancak işe alınmayan kişilerin bulunması üzerine; kayyum, alınanlardan 70’inin işine son verdi. Mülakat komisyonunda bulunan kişilerin kendilerine yakın kişileri işe aldığını ileri süren kayyum, mülakat komisyonundaki tüm daire başkanı ve şube müdürlerinin istifa etmesini istediği de belirtildi. Kayyum Cumali Atilla’nın istifa etmeyen daire başkanları ve şube müdürlerini KHK ile ihraç etmekle tehdit ettiği ileri sürüldü.

   

  Daire Başkanı’nın oğlu da işe alındı

   

  Belediye çalışanının verdiği bilgilere göre son alımlarda işe alınanlar arasında Mali Hizmetler Daire Başkanı’nın oğlu da bulunuyor, ancak kendisi işten çıkarılmadı. İşe alınıp daha sonra çıkarılanlara herhangi bir resmi görevlendirme yapılmadığı için hukuki yollara başvuramadıkları ve işten çıkarılanlar arasında iki engellinin de bulunduğu öğrenildi.