• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-02-16
 • İnşaat-İş, Aydın'a bağlı Koçarlı Belediyesi ek hizmet binası inşaatında çalışan işçilere dair açıklama yaptı

  İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), Aydın’a bağlı Koçarlı Belediyesi Yeni Hizmet Binası şantiyesinde çalışan işçilerin sayısız hak gaspına ve hukuksuzluğa maruz kaldıklarını belirterek, sendika olarak bunların takipçisi olacağını vurguladığı bir açıklama yayınladı.

   

  İnşaat-İş’in yayınladığı açıklamada şunlar belirtildi:

   

  Aydın’a bağlı Koçarlı Belediyesi Yeni Hizmet Binası şantiyesinde çalışan sendikalı işçilerimizin aktarımlarından; inşaat sektöründeki vahşi sömürü koşullarının, hak gaspı ve pekçok hukuksuzluğun burada da sözkonusu olduğunu öğrendik. Üyelerimiz, yaşanan kuralsızlık ve hukuksuzlukları firmaya iletmelerinden sonra çeşitli baskılara maruz kaldıklarını da anlatarak, bu sektörde tüm patronların aynı kuralsızlıklarla özel bir hukuk oluşturduklarını bir kez daha hatırlatmış oldular.

   

  Yıldız Mühendislik'in bu emek düşmanı tutumu hakkında esas işveren konumundaki Koçarlı Belediye Başkanı'na yaptığımız çağrı ise sonuçsuz kaldı. Belediye, bu duyarsızlığıyla emek ve işçi düşmanlığına prim verdiğini bizzat kendisi göstermiştir.

   

  Sendikamız, firmanın saldırgan tutumuna ve belediyenin vurdumduymazlığına karşı, işçilerin yanındadır. Devasa bir rant ve sömürü cenneti haline gelen inşaat sektöründe mevcut orman kanunlarına izin vermeyecek; inşaat işçisinin köle değil, büyük bir sınıfın parçası olduğunu bir kez daha göstereceğiz.

   

  Dağın-taşın-kentin-tüm yaşam alanlarımızın bu inşaat baronlarının o vampir iştahına sunulduğu, bunun için teşvik üzerine teşviklerin verildiği bu koşullarda bizler de örgütlü gücümüzle dikileceğiz karşılarına. (İNŞAAT-İŞ)