• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-05-16
 • Barış Akademisyenlerinin Kadıköy'de başlattığı destek açlık grevini bugün İnşaat İşçileri Sendikası devraldı

  İnşaat İşçileri Sendikası ‘İşimizi geri istiyoruz!’ talebi ile 69 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda bir günlük destek açlık grevi eyleminde bulunuyor.

   

  Barış Akademisyenlerinin Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda başlattığı ve bugün 12. Gününe giren destek açlık grevine akademisyenlerden Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu ile birlikte İnşaat-İş yöneticisi ve üyeleri de direnişteki yerini aldı. Sabah saat 11:00 itibariyle “KHK Terörüne Direnenlere Selam Olsun! - İnşaat İşçileri Sendikası” yazan pankartını direniş alanına asan İnşaat-İş, ayrıca taleplerini dile getiren dövizlerini de meydana yapıştırdı.

   

  Çok sayıda insanın ilgisini çeken ve direniş hakkında çevredekilere bilgi veren İnşaat-İş, saat başı attığı sloganların yanı sıra “Nuriye ve Semih’e destek için açlık grevindeyiz! başlıklı bildirilerini de Khalkedon Meydanı’nda işçi ve emekçilere dağıttı. Grup Rüzgarla Bir’den bir arkadaşın da türküleriyle destek verdiği direnişte halaylar çekilerek talepler haykırıldı. Direniş an itibariyle çevredeki insanların yoğun ilgisi altında devam ediyor.

   

  Akşam 17:00-19:00 saatleri arasında düzenlenecek forumun arkasından şantiyelerde çalışan üyelerini de desteğe çağıran İnşaat-İş, toplu şekilde bildirilerini yeniden dağıtmaya devam edecek.

   

  Direnişi saat 21:00’e kadar sürdürecek olan İnşaat-İş, direnişe başta üyeleri olmakla birlikte tüm işçi ve emekçileri davet ettiğini bildirdi.