• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-03-20
 • İncesu'dan gelerek polis ve özel güvenlik gözetimi altında İLEF'e giren faşist güruh, ilerici-demokrat öğrencilere saldırdı

  Ankara İncesu’dan gelen faşist bir grup polis ve özel güvenlik gözetimi altında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girerek ilerici-demokrat öğrencilere saldırdı. Faşist güruh “Öcalan’a idam. Birlikte büyük Türkiye” yazılı bir pankart astıktan sonra okul içine girip “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” sloganları atarak yürüyüş gerçekleştirdi.

   

  Faşist grubun sloganlarla fakülte önüne gelmesi üzerine kapıya çıkan öğrencilerin önüne geçerek faşistleri koruyan polis, faşist güruhun yanlarında getirdikleri malzemelerle öğrencilere saldırmasını izleyerek müdahalede bulunmadı.

   

  Fakülte içine giren faşistlerin taş, sopa, cop, pala, mınçıka kullandığı saldırıda en az dört öğrenci yaralanırken, fakülte koridorları kan lekeleriyle kaplandı. Saldırıyı izleyen polis daha sonra fakülte içine girdi.

   

  Faşistler polis korumasında fakülte dışına çıkarak slogan atmayı sürdürürken, saldırıya tepki gösteren öğrenciler “Döktüğünüz kanda boğulacaksınız” diye bağırdı. Faşistlerle öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Koridorları kana bulayan faşistler yine polis gözetiminde fakülteyi terk etti.