• Paylaş

  KATEGORİ : DÜNYA

  Eklenme tarihi : 2018-01-05
 • Köln'de, “iç savaş” KHK’sına karşı basın açıklaması yapıldı

  YAŞANACAK DÜNYA

   

  Cezaevlerinde ve sokakta katliamların önünü açan “iç savaş” KHK’sına karşı yapılacak eylemlerin startı niteliğinde Köln’de basın açıklaması yapıldı.

   

  Köln’deki ilerici, demokrat, yurtsever, devrimci ve sosyalist oluşumların oluşturduğu “TTE, KHK ve OHAL’e Hayır Eylem Platformu”nun çağrısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, Almanca ve Türkçe basın metni okundu.

   

  Basın açıklaması sonrası Eylem Platformu’nun yaptığı açıklamada, basın açıklamasının “iç savaş” KHK’larına karşı başlatılan eylemlerin startı olduğu belirtilerek, 21 Ocak’ta planlanan kitlesel mitinge kadar eylemlerin süreceğine vurgu yapıldı.

   

  Kent merkezlerinde “Diktatöre Hayır” önlükleriyle yapılacak toplu bildiri dağıtımları ve canlı TV programları ile Tek Adam Diktatörlüğüne, KHK ve OHAL rejimine karşı itirazı olan tüm güçlerin katılımının sağlanmasının hedeflendiği dile getirildi.

   

  Kitlesel, etkili, ses getiren büyük bir miting ile AKP-Saray diktatörlüğüne yanıt verilmesi için herkesin seferber olması çağrısı yapılarak basın açıklaması sonlandırıldı.