• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-08-08
 • Mayısta Yaşam, Anadolu'da Yaşam ve Esenkent Kültür Derneği 13 Ağustos’ta piknik düzenliyor

  Mayısta Yaşam, Anadoluda Yaşam ve Esenkent Kültür Derneği 13 Ağustos’ta “Herkes için Adalet ve Özgürlük” şiarıyla piknik düzenliyor. Kurumlar yaptıkları açıklamada, son bir yıldır emekçilerin ve emekçiler içerisinde mücadele yürüten kurumların yaşadıkları olağanüstü durum ve saldırılar nedeniyle pikniği de tüm bunlara karşı mücadeleleri birleştirecek bir gündemle organize ettiklerini vurguladılar.

   

  OHAL koşullarında yapılıp edilenlerin, OHAL’in asıl olarak emekçilere dönük bir saldırı olduğunu gösterdiği vurgulanan açıklamada, 1 yıllık OHAL sürecinde yaşananlar verilerle anlatıldı.

   

  Eğitimde yaşanan kapsamlı altüst oluşa işaret edilen açıklamada, hem eğitim sistemindeki değişikliklere hem eğitimde ihraç ve kadrolaşmalara değinilerek, Kürt illerinde Sur’un şimdiden kentsel dönüşümle yıkıldığı, Diyarbakır başta olmak üzere eğitim için dayanışmayı büyüten Eğitim Destek Evleri’nin kapatıldığı söylendi. Batı’da da kendisine muhalif gördüğü tüm derneklerin kapatıldığı ifade edildi.

   

  Nuriye ve Semih’le dayanışma eylemlerine dönük saldırıdan da bahsedilen açıklamada, bu denli büyük bir saldırıya rağmen emekçilerin mücadelesinin kırılamadığı vurgulandı.

   

  '13 Ağustos Pazar günü Maltepe Başıbüyük, Yeşilçam 5 Nolu piknik alanına'

   

  Düzenleyeceğimiz pikniği saldırılar karşısında bir araya gelmemizin, dayanışmamızı büyütmemizin bir aracı olarak görüyoruz. Bu piknikte OHAL ve KHK’lara karşı mücadele edenlerin bir araya geleceği, mücadele yollarını ve dayanışma yollarını tartışacağı bir forum yapacağız” denilen açıklamada,  herkes 13 Ağustos Pazar günü Maltepe Başıbüyük, Yeşilçam 5 Nolu piknik alanına çağrıldı.