• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-02-11
 • HAYIR'lı kuşlar, stickerlar ve gazetemizle Kadıköy'deydik

  Alınteri okurları olarak, AKP iktidarının "HAYIR" diyenlere karşı sürdürdüğü baskılara rağmen "HAYIR" kampanyamızı çeşitli biçimlerle geniş bir alanda sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın bugünkü adreslerinden biri Kadıköy'dü... Kadıköy'deki çalışmamıza erken saatlerde Kadıköy merkezini stickerlarımızla donatmakla başladık.

   

   

   

   

   

  Öğlen saatlerinde ise çalışmamıza Kadıköy otobüs duraklarında ajitasyon eşliğinde kuşlama yaparak devam ettik. Çevredeki çocuklar yanımıza gelerek bize katılmak için kuşlarımızdan istediler, biz de memnuniyetle verdik.

   

   

   

   

   

  Akşam üzeri ise çalışmamıza Kadıköy vapur iskelesi önünde gazete satışıyla devam ettik. Halkın tepkisi çoğunlukla olumluydu. "Bu milleti mahvettiler, hayır çıkmasını dört gözle bekliyoruz." gibi ifadelerle bizleri desteklediler. Camiiye gitmekte olan bir vatandaş kendisinin normalde AKP'ye oy verdiğini ancak yine de referandumda hayır oyu vereceğini "Bu kadarı da fazla oldu artık." şeklinde ifade etti.

   

   

   

   

  Satış esnasında polis dağıtıma engel olmaya çalıştı. Ancak ufak bir konuşmadan sonra polis tacizine rağmen satışa devam edildi. Bugünlük Kadıköy çalışmamız sonlandı.