• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-03-18
 • Kampanya faaliyetlerimizin 11-19 Mart tarihleri arasındaki dökümü

  HAYIR'larımız yine Karlıktepe'de (17 Mart 2017)

  Dün pekçok materyalle Kartal'ın Karlıktepe Mahallesi'ni HAYIR'larımızla süsledik

   

  Dün kuşlarımız, stickerlarımız ve gazetemizin geçmiş sayılarındaki referandum sayfalarıyla Kartal'ın Karlıktepe Mahallesi'ndeydik. Neredeyse hiçbir sokak atlamadan yürüttüğümüz çalışmamızda mahallelinin baktığı her yerde HAYIRımızı görmesi amaçlandı.


  Çalışmamız esnasında mahalleliyle sohbetlerimiz eksik olmadı. Bir üniversite öğrencisi materyallerimizi inceleyerek bizleri çalışma yürütmemiz için üniversitesine davet etti, biz de onu üniversitesinde faaliyet yürütmek için konuşmak üzere çay içmeye davet ettik.

   

   

  Bizlere balkondan "ser seran ser çawa" diye seslenerek memnuniyetini ifade eden de oldu, önce yerlere kağıt atıyoruz diye bizlere kızmaya hazırlanan ancak kuşlarımızı okuyunca gülümseyip "kolay gelsin" diyen de…

   

  İmzasız bir HAYIR broşürünü "eliniz değmişken bunu da yapıştırın" diyerek ayaküstü sohbet ettiğimiz bir vatandaş, içinde bulunduğumuz koşullarda birlikte hareket etmenin önemini vurguladı. Yoğunlaşacağımız bölgelerden olan Karlıktepe'deki çalışmamız bugünlük sonlanmış oldu.

   

  **

  Gazetemizle Uğur Mumcu'daydık (16 Mart 2017)

  Daha önce çeşitli materyallerle HAYIR'larımızı taşıdığımız Uğur Mumcu'ya bugün de gazetemizle gittik

  Önce şablonlu pankartlarımızla girdiğimiz, ardından gazete ve bildiri dağıtımıyla çalışmamızı yoğunlaştırdığımız Uğur Mumcu'ya bugün de gazetemizin yeni sayısını ulaştırmak için gittik.  Çaldığımız kapıların ardındaki güler yüzler, annesi gazetemizi alırken bizlerle ilgilenen bir miniğin bize kendi eliyle para vermek istemesi gibi anlar motivasyonumuzu yüksek tutarken; ayaküzeri yaptığımız sohbetler emekçilerle temasımızı güçlendirdi.

   

   

  Öte yandan girdiğimiz bir sitede, ilk girdiğimiz bloğun apartman yöneticisiyle ufak bir tartışma yaşadık. Bu tartışmanın haberi diğer bloklara da gitmiş olacak ki o sitede çaldığımız kapılar bize açılmadı. Bugün için çalışmamızın önünün kesilmeye çalışıldığı bu siteye gelecek sefer tekrar uğramayı akıllarımızın bir köşesine not ederek, dağıtımımıza devam ettik ve belirlediğimiz saatte çalışmamızı noktaladık.

  ***

  Saldırı ve provokasyonlar engelleyemez (15 Mart 2017)

  Beylikdüzü/Güzelyurt Mahallesi'nde faşist provokasyon ve saldırı girişimiyle karşılaştık, engelleyemeyecekler!

  Alinteri Avrupa Yakası Hayır çalışması bugün Beylikdüzü Güzelyurt semtinde HAYIR’lı kuşlamalarımızla devam etti. 

   

  Beylikdüzü Metrobüs durağında indiğimizde Metrobüsün iki çıkışının da AKP’nin “evet” çadırlarıyla abluka altına alınmış olduğunu fark ettik

   

  Bugünkü faaliyetimiz kapsamında daha önce de çalışma yürüttüğümüz Güzelyurt Mahallesi’ne geçtik. Burada caddelere ve site girişlerinin önlerinde yaygın kuşlamalarımızı yaptık.  

   

   

  Öğretmenler Sitesi’nin bulunduğu caddenin üzerinde kuşlama çalışmamızı engellemeye dönük provokasyon girişimiyle karşılaştık. AKP’li olduğu belli olan bir tablacı önce “Buraya yapıyorsunuz ama zabıtalar gelirse ben zor durumda kalacağım” gibi bir söylemle çalışmamızı engellemeye çalıştı.

   

  Biz çalışmamızın kendisini etkilemeyeceğini izah etmeye çalışırken o bir taraftan eğilip yerlerdeki kuşlamaları okurken, bir taraftan “bu ne?!” tepkisi ve hemen ardından da fiziki sataşma teşebbüsüyle “toplayın bunları” demeye başladı. Toplamayacağımızı, buna hakkı olmadığını anlatıp oradan ayrıldık.

   

  Fakat anlaşılan o ki HAYIR çalışması yapanlara dönük özel bir takip ve haber ağı kurulmuş ki, çalışmamızın engellenmesi teşebbüsü bununla sınırlı kalmadı. Bu ağ harekete geçti ve mahalledeki sivil faşist-gericilerin takibine alındık.

   

   

  Bu sefer de Güzelyurt Mahallesi’nin merkez bölgesinde önümüzü araçla kesen iki faşist tarafından çalışmalarımız engellenmeye çalışıldı. “Bunları siz mi yapıyorsunuz?” gibi saldırgan bir söylemle başlayan sataşmaları karşılıklı gerginliğe dönüştü. Gerilimin yükselince mahalleden birkaç sakinin de araya girmesiyle provokasyonu boşa düşen faşistler, tehditler eşliğinde ayrılmak zorunda kaldılar. 

   

   

  Güzelyurt’taki çalışmamız bittikten sonra buradan Avcılar Marmara Caddesi’ne geçtik. Burada da gazetemiz Alınteri'nin satışını gerçekleştirdik.  Çalışma sonrası dün Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde faşistler tarafından bürosu kurşunlanan HDP Avcılar bürosunu ziyaret edip, saldırılar karşında yanlarında olduğumuzu belirterek sokağa çıkan bu güruhlara karşı örgütlü ve anladıkları dilden konuşarak yanıt verebileceğimizi söyledik. Çalışmalarımız tüm baskı, tehdit ve saldırılara karşı daha güçlü devam edecek.

  ***

  HAYIR'lar Gülsuyu pazarında (!5 Mart 2017)

  Gülsuyu Hayır Platformu dün, Çarşamba Pazarı'nda stant açıp, bildiri dağıttı

   

  Yerel ve merkezi platformlarla yürüttüğümüz referandumda HAYIR çalışmaları farklı bölgelerin halk pazarlarında yapılan çalışmalarla devam ediyor. Bu çalışmalardan birini de dün Gülsuyu Hayır Platformu’yla birlikte gerçekleştirdik. Gülsuyu çarşamba pazarında açtığımız stant ve dağıttığımız bildiriler oldukça yoğun bir ilgiyle karşılandı.

   

   

  Daha önceki çalışmalarımızdan daha yoğun bir ilgi ve olumlu tepkilerle karşılaştığımız Gülsuyu’nda, “evet” diyeceğini belirten kimseye de rastlamadık. Pazar emekçileri ise bizi sıcak “hoşgeldinizlerle” karşılayıp, yine aynı sıcaklıkta “dikkat edin”lerle uğurladılar. Pazar girişinde açtığımız stantta ise HAYIR'lı parçalar çalındı. Mahallenin küçük çocuklarının ise, özellikle standa ilgisi büyüktü.

  **

  Anadolu Yakası'nda HAYIR'lı pankartlar (14 Mart 2017)

  HAYIR'lı şablon pankartlarımızla Sarıgazi, Zümrütevler ve İçerenköy'deydik

  Referandumda HAYIR kampanyamız çeşitli araç ve biçimlerle devam ediyor. Kentin ana arterlerine, işçi ve emekçilerin yoğun olarak kullandıkları aktarma merkezlerine, sanayi bölgeleri civarına taşıdığımız propaganda materyallerimiz ve ajitasyon konuşmalarımızı işçi ve emekçilerin yaşam alanlarına doğru taşıyoruz. Anadolu Yakası’ndaki çalışmalarımızı da bu yaklaşımla yürütmeye devam ediyoruz.

   

   

  Daha önce Kartal ve Maltepe’nin çeşitli mahallelerinin pazarlarına, sokaklarına taşıdığımız çalışmamızı bugün de yeni bölgelere taşıdık.

   

  Sabah erken saatlerden başlayarak Maltepe Zümrütevler, İçerenköy ve Sarıgazi’ye şablonlu pankartlarımızı astık.

   

   

  Zümrütevler’de otobüs ve minibüslerin kesiştiği bir noktayı tercih ederek astığımız “Grev yasaklarına HAYIR!” pankartımız işçi ve emekçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

   

  İlk çalışmamızı yaptığımız İçerenköy’de pazarın çıkışını tercih ederek astığımız “Çocuk istismarına HAYIR!” pankartımız da pazardaki emekçilerin dikkatli bakışlarının hedefi oldu.

   

  Sarıgazi’de işlek bir caddenin girişine astığımız “Grev yasaklarına HAYIR!” pankartımızla bugünkü çalışmamızı sonlandırdık. Çalışmalarımız önümüzdeki günlerde yeni araçlar ve bölgelerle devam edecek.

   

  **

   

  HAYIR'larımız İnönü Mahallesi'nde (13 Mart 2017)

  Şablonlarımız, kuşlarımız ve stikerlerimizle Sefaköy'ün İnönü Mahallesi sokaklarındaydık

  Referandumda HAYIR kampanyamız işçi ve emekçilerin yoğun olarak yaşadıkları mahallelerde, semt pazarlarında ve geçiş güzergahlarında devam ediyor, ev ziyaretleriyle pekişiyor.

   

  Geçtiğimiz hafta pankartlarımızla süslediğimiz Sefaköy İnönü Mahallesi’ni bugün de duvar şablonlarımız ve stickerlarımızla ziyaret ettik.

   

   

  İnönü Mahallesi içinde tüm ara sokaklar ve emekçilerin yoğun olarak kullandıkları  geçiş noktalarında yaptığımız "İş cinayetleri fıtrat değildir" ve "Tacizin tecavüzün hedefi olmaya HAYIR"  şablonlarımızla işçi ve emekçileri HAYIR demeye davet ettik.

   

   

  Yaşamlarımızdaki sorunlarla sınıf çıkarlarımız temelinde ilişki kurmaya çağırdık.Ayrıca İnönü Mahallesi’nde yoğun olarak yapılan Alınteri kuşlamaları mahalledeki emekçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Çalışmalarımız İnönü Mahallesi ve İstanbul'un birçok noktasında farklı biçimlerde devam edecektir.

   

  **

  KHP'den neşeli çalışma (11 Mart 2017)

  Kartal Hayır Platformu, düzenleyeceği mahalle forumu öncesi bildiri dağıtımı gerçekleştirdi

   

  Kartal Hayır Platformu, çalışmalarına, bu akşam 19.00’da Yakacık Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan mahalle forumunun davetiyesi niteliğini de taşıyan bildirilerin dağıtımıyla devam etti.

   

   

  Kartal'ın bankalar caddesinde başlayarak sahildeki kafelere kadar şarkılar ve sloganlar eşliğinde yapılan bildiri dağıtımı büyük ilgi gördü. Oluşturulan canlı ve neşeli hava dağıtımda görev alanların enerjisini yüksek tuttu ve bu enerjinin sokaktaki kitleye de bulaşmasını sağladı. Girdiğimiz kafelerde tabağındaki yemeği ikram edenler de oldu, sokakta bizimle birlikte slogan atanlar da.

   

   

  Dağıtımdan sonra caddede halay çektiğimiz esnada esnafın ve caddedeki insanların güler yüzleri moralleri hepten yükseltti. Annelerinin teşvikiyle halaya katılan çocuklar günün en sevimli manzarasını oluşturdu.