• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-02-11
 • Neden HAYIR dememiz gerektiğini çeşitli boyutlarıyla işleyen gazetemizle Mecidiyeköy Metrobüs durağındaydık

  Başkanlık rejimine geçiş için 16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumu için başlattığımız HAYIR kampanyası çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalar çeşitli araçlar ve biçimlerle devam ediyor. Bugünkü adreslerimizden biri de Mecidiyeköy Metrobüs durağıydı. Öğleden sonra Alınteri önlüklerimizle gerçekleştirdiğimiz gazete dağıtımımız, beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılandı.

   

   

  Birkaç gazete alıp arkadaşlarına da vereceklerini söyleyenler, ekibimizdeki gençlerin yanına gelip “sizin için HAYIRdiyeceğiz", diyenler, yanımıza gelip içlerinde birikmiş öfkeyi dile getirerek neden HAYIR diyeceklerini anlatanlar, “kolay gelsin” diyerek sıcak bir gülümsemeyle kucaklayanlar, “biz de HAYIR için çalışacağız” diye belirtenler… Kararsız olup da neden HAYIR demesi gerektiği konusunda sohbet etmek isteyenleri de atlamamak gerekir.

   

   

  Bu arada sivil giyimli bir polis bile yanımıza gelerek HAYIR diyeceğini söyledi. İlk önce kimliğini gizlese de daha sonra sohbet ilerledikçe polis olduğunu, ev arkadaşının sebepsiz ihraç edildiğini, yapılıp edilen pekçok şeyden rahatsızlık duyduğunu söyleyerek, “elbette HAYIR diyeceğim” vurgusuyla yanımızdan ayrıldı.

   

   

  Sesli ajitasyonlarla devam eden konuşmamız oldukça kalabalık olan duraktan geçen hemen herkesin ilgisiyle buluştu. Kimisi bir söz söyleyerek, kimisi gazete alarak, kimisi yaptığımız konuşmalara başını sallayarak onay vererek ilgisini gösterdi.

   

   

  Çalışmamızı bitirmiş ve önlüklerimizi çıkarmak üzereyken gelen polisler “bu gazete yasal mı?” diye sordular. Öyle olduğunu söylediğimizde de “Ama HAYIR diyorsunuz” dediler. Biz de kendilerine “ Madem ki demokratik bir görüntü çizilmesi için referandum yapılıyor , o halde EVET diyenlerin ne kadar hakkı varsa bizim de o kadar hakkımız var çalışma yürütmek için” diye belirttik. Bu minvalde dönen tartışmalardan sonra gazetemizin künye bilgilerini alarak uzaklaştılar.

   

   

  Çalışmalarımız engelleme çabalarına ve çeşitli saldırı girişimlerine rağmen hız kesmeden devam ediyor, edecek…