• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-12-16
 • Antalya Emniyet Müdürlüğünün gözaltında intihar ettiğini söylediği gencin vücudunda bulunan darp izleri infaz şüphesini akıllara getirdi

  Tetikçi Cem Küçük’ün cezaevindeki tutsaklar ve karakolda gözaltına alınanlar için canlı yayında -kendisinin de pek tecrübeli olduğu aşikâr olan- işkence tekniklerini anlatmasının üzerinden daha birkaç gün geçmişken Antalya Emniyetinden 'şüpheli' bir  intihar haberi geldi.

   

  Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde dün yol denetimi sırasında gözaltına alınan 19 yaşındaki Murat Araç’ın Antalya Emniyet Müdürlüğü binasının 3. katından atlayarak intihar ettiği söylendi. 90’lı yılların sıkça karşılaşılan açıklamalarından olan bu habere göre Murat Araç emniyet binasından atlayarak intihar etmişti. Ancak Araç’ın cenazesini alan ağabeyi İlhan Araç kardeşinin sadece başını gördüğünü, yüzünde ve gözünde morluklar olduğunu söyleyerek  "Başına ne geldiyse emniyette geldi" dedi.

   

  Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre İlhan Araç, birkaç yıldır haber alamadıkları kardeşi için dün Jandarma tarafından arandıklarını belirtti. Babasının kardeşiyle telefonda görüştüğünü, kardeşinin uzun bir aradan sonra babasıyla görüştüğüne sevindiğini söyleyen ağabey Araç, kardeşinin intihar girişiminde bulunma ihtimalinin mümkün olmadığını söyledi. Sesinin telefonda mutlu geldiğini anlatan ağabey Araç, kardeşinin başına ne geldiyse emniyet binasında geldiğini ifade etti. Otopsi ardından kardeşini gördüğünü söyleyen ağabey, yüzünde ve gözünde morluklar olduğunu ve vücudunun diğer kısmına bakamadığını belirtti. Kafasında 16 ile 17 dikiş bulunduğunu bunun otopsiden kaynaklı mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını bilmediğini söyleyen ağabey Araç, davanın takipçisi olacaklarını söyledi.