• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-10
 • Maaş zammı ve iki ikramiye isteyen maden işçileri greve çıktı

  Eti Bakır A.Ş.’nin Artvin Cerattepe ve Murgul Damar’daki işletmelerinde çalışan çok sayıda maden işçisi maaş zammı talebiyle eş zamanlı olarak greve çıktı.

   

  Maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıkları için üretimi tamamen durduran işçiler, talepleri karşılanana kadar grevi sürdüreceklerini ifade ettiler.

   

  Grevin ardından işçi temsilcilerini görüşmek için idari binaya çağıran Eti Bakır A.Ş. yetkililerine işçiler ‘kesin bir sonuç almadan idari binaya gidip görüşmeyi reddettiklerini’ belirttiler.

   

  Eti Bakır işçileri 16/24 vardiyası araçlarının önünü keserek diğer işçileri de greve kattı.

   

  İşçiler yüzde 25 zam ve iki ikramiye istiyor

   

  Eti Bakır A.Ş. Murgul İşletmeleri Müdürü Sinan Kabaloğlu, işçi temsilcileri ile görüşerek yüzde 20 zammı kabul ettirmeye çalıştı. Ancak işçi temsilcileri yüzde 25 zam ve iki ikramiye taleplerini tekrarladı. Kabaloğlu yüzde 20 zamda ısrar edince işçi temsilcisi direnişteki işçilere “Arkadaşlar kabul ediyor musunuz?” diye sordu. Grevdeki işçiler de hep bir ağızdan ‘‘Hayır’’ cevabı verdi. Bunun üzerine işçi temsilcileri taleplerinde kararlı olduklarını tekrar hatırlatarak Kabaloğlu’nu gönderdi.