• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-31
 • İnşaat-İş: 'Erme-İmece İnşaat'ta çalışan dört işçinin iki aydır ödenmeyen tüm ücretleri alındı'

  Erme-İmece İnşaat’ın yüklenici firma olduğu İstanbul Göztepe'deki inşaatta taşeron firma Özen Alüminyum bünyesinde çalışan dört İnşaat-İş üyesinin iki aydır ödenmeyen ücretlerini almak için için başlatılan direniş tüm ücretlerin alınması sonucu bitirildi. İnşaat İşçileri Sendikası’nın açıklaması ise şöyle:

   

   

  Erme İmece İnşaat ve Özen Alüminyum'dan alacağımız tüm haklarımızı direnişle kazandık.

   

  Erme-İmece İnşaat’a bağlı taşeron firma Özen Alüminyum bünyesinde çalışan dört üyemizin 2 aydır ödenmeyen ücretleri için bugün şantiye önünde direnişe geçtik.

   

  Eylemimizin ardından “İki saat sonra ödeyeceğiz” diyen taşeron patronuna üyelerimiz “İki aydır oyalıyorsunuz zaten, ödeyecekseniz hemen ödeyin” cevabını vererek ücretlerin ödenmesi yapılana kadar buradan ayrılmayacağımızı belirttiler.

   

  Üyelerimizin kendi emekleriyle hazırladığı “Emek hırsızlarına ortak olmayın, bu inşaattan daire almayın!” “Kapınıza köle değil üreten emekçiyiz!” “Milyon liralık firmaların sermayesi emekçinin alınteridir!” “Yazın sıcağında damlayan ter, kışın soğuğunda titreyen eldir bu daireler!” yazılı dövizler inşaatın önüne asıldı.

   

  Önce ilk ay, sonra ikinci ayın 23 günü, ardından kalan bir haftalık olmak üzere tüm ücretlerin alınmasının ardından direnişimizi sonlandırdık.

   

  İNŞAAT İŞÇİLERİ SENDİKASI