• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-20
 • Erdoğan kadro isteyen işçilere “Bilmeyenler anlayanlardan öğrensin” dedi

  Bugün gerçekleşen AKP’nin Kütahya il kongresi öncesi salonun önünde bekleyen kitleye konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron işçilerin dile getirdiği kadro talebine yine oldukça sinirlendi. Türkiye’nin ekonomik büyümesini övüp "İhracatımız 158 milyar dolara geldi. Artık Türkiye, dünyadaki en büyük ülkeler sıralamasında 17 sırada" derken kalabalıktaki işçilerin kadro taleplerini duyan Erdoğan yine inanılmayacak sözler sarf etti.

   

  Yılın başında da bir işçinin kadro talebini duyduğunda “Eline diline dursun. Ne kadrosu ya, çalışıyorsunuz işte!” diye bağıran Erdoğan bu kez de işçilerle alay eder gibi “Siz bugüne kadar size ne anlatıldığını herhalde dinlemiyorsunuz, takip etmiyorsunuz, bilmiyorsunuz. Kaç kere meydanlarda bunları konuştuk, parlamentoda konuştuk, yine anlamıyorsunuz!” diyerek işçileri resmen küçük gördü. 

   

  Bu ilk sert tepkisine karşın işçilerin bağırışlarını engelleyemeyen Erdoğan, ona seslenen işçilere “Sen kimin elemanısın?” diye üç kez sorduktan sonra “Taşeron” yanıtı alınca, “Devletin değil. İhale almış olan bir şirketin elemanı mısın? Bu bir. Eğer taşeron elemanıysan şu anda taşeronlar kalkıyor. Dolayısıyla orada karayollarının kendi şirketleri elemanlarını kendi alıyor" dedi.

   

  Konuşmasını “Peki, hayırlı günler” diyerek birden bire bitiren Erdoğan, kongre konuşması için salona geçtikten sonra da işçilerin kadro talepleri salona taşındı. Burada da kibrinden ödün vermeden “İşçilerin hepsi hakkını almıştır. Aldığını bilmeyenler, gitsin anlayanlardan öğrensin. Siz hâlâ 10 kişi, 15 kişi anlamamışsınız.” diye konuştu. Son günlerdeki işçi isyanlarına atıfta bulunarak, yapılan sanki işçilere bir lütufmuş gibi, “Bütün bu yaptıklarımız birilerini şımartmasın” ifadesini kullandı.