• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2018-02-03
 • ÖSO çeteleri YPJ'li bir kadın savaşçının ölü bedenine işkence yaparak kameraya çekti

  Erdoğan’ın 'milli ordusu' yaptığı katliam ve işkencelerle gündemde. Türkiye’nin Efrîn Savaşı’nda birlikte hareket ettiği ÖSO çetesi Kadın Savunma Birlikleri’nden (YPJ) Barin Kobani isimli kadının çıplak bedenine işkence yapıp kameraya çekti.

   

  ÖSO çetesinin bu yaptığı İngiltere merkezli Suriyeli muhalif oluşum Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından paylaşılarak duyuruldu. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, gövdesinde kesikler olan bir kadının cenazesinin video görüntüsünü yayınladı. Gözlemevi, kadının, Efrîn’e yönelik harekâtta Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında yer alan ÖSO’nun ilerlediği, Türkiye sınırı yakınındaki Bülbül (Bilbile) bölgesinin Kurna (Qurna) köyünde öldürüldüğünü bildirdi.

   

  Geçmişi katliam ve vahşet tablolarıyla dolu olan ÖSO’cu çete artıklarının Efr'in’e yönelik işgale karşı direnenlerin cenazesine dahi yaptıkları, daha önce efendilerinin Ekin Van’ın çıplak bedenini teşhir ederek bir halkı kadın bedeni üzerinden aşağılamaya çalışmasıyla ya da Taybet Ana’nın cenazesini günlerce sokakta çürümeye bırakmalarıyla aynı zihniyetten besleniyor. Aynıları aynı yerde buluşturan bu zihniyet, Efrîn’de istediği adımları atamayan, her adımda bir direnişle karşılaşan ordunun ve çetelerinin gittikçe hezimete dönüşen bu işgal girişiminin verdiği kudurmuşlukla insani değerlere dahi saldırıyor.

   

  Şu ana kadar Türkiye ordusu ve çetelerinin saldırılarında 14 günde 150 sivil yaşamını yitirirken 300 sivil de yaralandı.