• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2018-01-15
 • Emani Al-Rahmu'nun katillerine mahkeme ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet, 72'şer yıl hapis cezası verdi

  10 aylık bebeğiyle birlikte tecavüz edilerek katledilen 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun’un katilleri yargılandıkları Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci kez duruşmaya çıktı.

   

  Mahkeme Emani’nin katilleri Birol Karacal ve Celal Bay’a ayrı ayrı ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet, 72'şer yıl hapis cezası verdi.

   

  Suriye’deki savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Sakarya’ya yerleşen 9 aylık hamile Emani, 6 Temmuz 2017’de evinden kaçırılarak götürüldüğü ormanlık alanda tecavüz edildikten sonra katledilmişti. Ayrıntılarıyla planlanmış bu tecavüz için ikili, evin kapısını levyeyle zorlayarak açmıştı. Eşi gece vardiyasında çalıştığı için evde yalnız olan Emani’yi bayıltan katiller, 10 aylık bebek Halaf’ı de ağladığı için boğarak öldürmüştü. Bebeği ve battaniyeye sardıkları Emani’yi ormanlık alana götüren iki katil, Emani’ye tecavüz edip, ardından başını taşla ezerek öldürmüş, iki cesedi de ormanlık alana bırakarak kaçmıştı.  

   

  Tecavüzcü katillerden Celal Bay’ın daha önce de zihinsel engelli bir kadına tecavüzden cezaevinde yattığı açığa çıkmıştı. Birol Karacal’ın da Emani’nin eşi Halid  Al-Rahmun’a “Eşinden boşan, onunla ben evleneceğim. Sana bir miktar da para veririm” dediği öğrenilmişti.

   

  Irkçılıktan; sapıklığa ve caniliğe kadar aklımıza gelebilecek her türlü laneti kendisinde toplayan bu korkunç olay, toplumsal bir sarsıntı yaratırken, aynı zamanda çürüme ve tortulaşmanın boyutlarını da ortaya sermişti.

   

  Bugün Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 2. duruşmasında mahkeme apaçık ortada duran bu çürümenin üstünden atlayamadı. Kadın katillerini sadece kravat taktıkları için salıveren zihniyeti temsil den o mahkemeler bile bu gerçeğe gözlerini kapatamadı. 

   

  Kararında sanıklardan Birol Karacal ve Cemal Bay'a "nitelikli kasten öldürme" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, "Nitelikli yağma" suçundan 15 yıl, "Nitelikli cinsel saldırı" suçu kapsamında verilen 20 yıl ceza birden fazla kişi tarafından oluşmasından kaynaklı yarı oranında arttırılarak 30 yıl, "Cebir kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçunda 21 yıl, "Cebir kullanmak suretiyle gece vakti konut dokunulmazlığı ihlali" suçundan 6 yıl olmak üzere toplamda 72'şer yıl hapis cezası verdi.