• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2018-02-04
 • Efrin Sağlık Meclisi, saldırılarda hayatını kaybeden ve yaralanan sivillerin sayısını açıkladı

  Efrin Sağlık Meclisi, bugün yaptığı basın toplantısında Türkiye ve bağlı grupların Efrin’e yönelik saldırılarında yaşamını yitirenlerin ve yaralananların sayısını açıkladı. Sağlık Meclisi Eşbaşkanı Encela Reşo tarafından yapılan açıklamada, şimdiye dek çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu 129 sivilin yaşamını yitirdiği ve 320 sivilin de yaralandığı belirtildi.

   

  Reşo, uluslararası topluma, insan hakları kuruluşlarına ve Kızıl Haç’a tıbbi malzeme yardımında bulunmaları çağrısında bulundu.

   

  4 yaşındaki Hemîd, 77 yaşındaki Ehmed

   

  Öte yandan Türkiye'nin bugünkü bombardımanında 77 yaşındaki Ehmed Mihemed Horo'nun yaşamını yitirdiği, Hemîd Reşîd adlı 4 yaşındaki çocuğun da yaralandığı belirtildi.  

   

  Şera ilçesine bağlı Zeytunak köyüne yönelik bombardımanda 77 yaşındaki Ehmed Mihemed Horo'nun yaşamını yitirdiği belirtildi. ANHA'ya konuşan Horo'nun amasının oğlu şöyle dedi: “Amcamla beraber evdeydik, köyümüze bombardıman başladı. Bombardımandan dolayı evden çıkmak istediğimiz esnada, evimizin önüne de top düştü amcam orada hedef oldu ve şehit düştü."

   

  Uçakların Cindirês ilçesine bağlı Kefer Sefra köyüne yönelik bombardımanda ise 4 yaşındaki Hemîd Reşîd adlı çocuk yaralandı. Reşîd, hastanede tedavi altına alındı.