• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-02-13
 • Anadolu Yakası'nda E5 üzerindeki geçitlere HAYIR'lı sloganlarımızı yazdık

  İşçi sömürüsüne, iş cinayetlerine, adaletsizliğe,  hak gasplarına, kutuplaştırılmaya, doğanın talanına, çocuk istismarına, tacize ve tecavüze karşı yürüttüğümüz “HAYIR”  kampanyamız çerçevesinde, bugün, İstanbul’un Anadolu yakasının E5 otoyolu üzerinde yazılama yaptık.

   

  Yazılamalarımızda kadın cinayetleri, çocuk tacizleri, işçi cinayetleri gibi temel sorunlara “HAYIR” dedik.

   

   

  Ancak birtakım aksaklıklarla karşılaştık. Kartal köprüsünde yapmaya başladığımız “Kiralık işçiliğe HAYIR!” ve  “İşsizliğe HAYIR!” yazılamalarımızı bitiremeden, yüksek ihtimalle bir sivilin ihbarı üzerine, polis tacizine maruz kaldık. Yol kenarında park halindeki bir sivilin fotoğraf çektiğinden şüphelendikten sonra çevreyi kolaçan etmek için yazılama yapacağımız alandan uzaklaşarak etrafı dolandık. Döndüğümüzde polisin yazılama yaptığımız duvarın önünde konuşlanmış, tabiri caiz ise bizi beklediğini gördük ve yazımızı daha sonra tamamlamayı planlayarak orayı terk ettik.

   

   

  Fakat geri kalan yazılamalarımızı bitirdikten yani olay üzerinden bir kaç saat geçtikten sonra geri döndüğümüzde polis hala bizi beklemekteydi.

   

  Öte yandan, dönüş yolunda, Esenkent’e yaptığımız “İş Cinayetlerine HAYIR!” yazılamamızın da üzerinden pek bir zaman geçmeden belediye ekiplerince boyanarak kapatıldığını gördük.