• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-05-16
 • Dersim'in 4 ilçesinde 31 bölge 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edildi

  Özel Güvenlik Bölgesi” (ÖGB) denilen ve kapsamlı devlet terörü anlamına gelen saldırıların şimdiki adresi de Dersim. ‘Operasyon’ gerekçesiyle Dersim’in 4 ilçesindeki 31 bölge 16-30 Mayıs tarihleri arasında ‘ÖGB’ ilan edildi.

   

  Dersim merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 31 ayrı bölgede ilan edilen özel güvenlik bölgesi ilanıyla ilgili Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

   

  Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, Tunceli ili; Tunceli merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 31 ayrı bölgede 16 Mayıs 2017- 30 Mayıs 2017 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Halkımızın can ve mal güvenliği için; Özel Güvenlik Bölgelerine, mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir.