• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-08-27
 • Mersin İdman Yurdu ile Amedspor karşılaşmasında sahaya giren taraftar, Amedspor oyuncusu Deniz Naki'ye yumruklarla saldırdı

  TFF 2. Lig Kırmızı Grup'un açılış karşılaşmasında karşı karşıya gelen Mersin İdman Yurdu ile Amedspor karşılaşmasında sahaya giren Mersin İdman Yurdu taraftarı Amedspor oyuncusu Deniz Naki'ye yumruklarla saldırdı.

   

  Mersin İl Spor Güvenlik Kurulu'nun, Amedspor taraftarının stada alınmaması kararına rağmen çok sayıda Amedspor taraftarı bilet alarak Mersin İdman Yurdu tribünlerine girdi. Özellikle kapalı tribünde yoğunlaşan Amedspor taraftarı, takımlarına destek sloganları attı.

   

  Mersin İdman Yurdu tribünlerinden "PKK dışarı!", "Ne mutlu türküm diyene!" sloganları atılırken stat görevlileri ve polis, Amedspor taraftarını ilk olarak kapalı tribünün sol tarafına, ardından da kuzey kale arkasına aldı. Ancak maç başlamadan Amedspor taraftarından stattan çıkmasını istedi. Bazı taraftarlar stattan çıkmak istemeyince polis tribüne çıkarak Amedspor taraftarını dışarı çıkardı. Amedspor taraftarı "Her zaman her yerde en büyük Amed!" ve "Deplasman hakkımız engellenemez!" şeklinde sloganlar attı. Amedspor taraftarının protestoları stat dışında da sürdü.


  Maçın ilk yarısı Amedspor'un 2-0 üstünlüğü ile devam ederken maçın 26 dakikasında sahaya giren bir Mersin İdman Yurdu taraftarı Amedspor oyuncusu Deniz Naki'ye saldırdı.

   

  Twitter hesabından olayı duyuran Amedspor Başkanı Nurullah Edemen, "Görevini layıkıyla yapamayan Mersin valisine, “Statta yaşanan insanlık dışı vahşetten gurur duyun. Bu rezalet sayenizde yaşanıyor. Amedspor seyircisine yasak getireceğinize Mersin tribünlerine sahip çıkın. 3 taraftar elini kolunu sallayarak sahaya inip sporcuma saldırıyor” ifadelerini kullandı.