• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2017-09-14
 • Demirtaş’ın fotoğrafıyla kaldıkları yurda giden üç öğrenci, idare tarafından yurttan atıldı

  Van’ın Gevaş ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan üç öğrenci, 16 Nisan öncesi yapılan referandum çalışmaları kapsamında ilçe merkezinde dağıtılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğraflı bildirisini çantasına koymuş, daha sonra kaldıkları yurda giden kadınların çantasını arayan güvenlikçiler Demirtaş’ın fotoğraflarını el koyarak, yurt müdürüne teslim etmişti.

   

  ANF’de yer alan habere göre konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın sonunda Yurtlar Kurumu, görüşme gereği dahi duymadığı öğrencilere gönderdiği yazıyla ihraç kararını bildirdi.

   

  Yurttan atılan genç öğrencilerden Şükran Adlı’nın babası Necmeddin Adlı, bunun üzerine yurda giderek müdürle görüşmek istedi. Ancak yurtlar kurumu müdürü Adlı ile görüşmeyi reddederek, güvenlikçilerden babanın yurttan uzaklaştırmalarını istedi. Güvenlikçilere direnen Adlı, burada hakaret ve tehditlere maruz kaldı.

   

  "ERDOĞAN’IN FOTOĞRAFINI TAŞISIN"

   

  Baba adlı bu defa çareyi AKP Gevaş İlçe Başkanlığı’na şikâyet etmekte buldu ancak “Demirtaş yerine Erdoğan’ın fotoğrafını taşısın” cevabını alınca tamamen çaresiz kaldı.

   

  AKP İlçe Başkanına “Biz Demirtaş’ı seviyoruz” diyerek tepki gösteren baba Necmeddin Adlı, “Kızımın geleceğini kararttılar ve bursunu kestiler. Bunun hesabını sormak için yargıya başvuracağım” dedi.