• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2017-10-14
 • Dün Pendik'te 3 kurşunla katledilen Helin kadınların omuzlarında taşınarak defnedildi

  Kadın katillerinin kravat takarak mahkemeye çıkmalarının “iyi halden” tahliye gerekçesi yapıldığı, burjuva medyanın cinayetlerden 3. sayfa manşetleri için  “aşk acısı”, “eski sevgili kıskançlığı” gibi aklınca “trajik” hikayeler devşirmeye çalıştığı, devletin en tepesindekilerin kendilerinden olmayan kadınları alenen aşağılayıp-tehdit ettikleri bu ülkede Helin’ler, Özgecan’lar, Cansel’ler hunharca biçimlerde katledilmeye devam ediyor.

   

  Helin Palandöken liseli bir genç kadındı. “Eski sevgili” diye lanse edilerek suçu hafifletilmeye çalışılan, Helin’i 18 Eylül tarihinde Twitter hesabından, “Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum” mesajını paylaşacak kadar taciz eden 21 yaşındaki psikopat Mustafa Yetgin tarafından pompalı tüfekle katledildi.

   

  Öğrenci olmadığı öğrenilen 21 yaşındaki psikopat olay sonrası kelepçe takılmadan gözaltına alınmıştı. Bugün çıkarıldığı mahkemece “tasarlayarak öldürmek” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis kelepçe takılmamasını “bileklerini kesmişti” gibi bir gerekçeyle açıkladı!

   

  Cenazeyi kadınlar omuzladı

   

  Dün saat 16:00 sıralarında Pendik Güzelyalı Tren İstasyonu yakınlarında iki arkadaşıyla birlikte yürürken katledilen Helin’in cenazesi bugün Tuzla'daki Aydınlı Cemevi’nde binlerce kadının katılımıyla gerçekleştirildi.

   

  Kadınların tabutu omuzladığı cenaze törenine, kadın düşmanlığına, şiddete ve cinayetlere duyulan öfke damgasını vurdu. Dini törenlerden sonra kadınlar cinayetlere ilişkin öfkelerini bir basın açıklamasıyla dile getirdiler.

   

  'Yaşamak istiyoruz!'

   

  Helin’in okul arkadaşları da bir açıklama yaparak, “Kadınlar olarak isteklerimiz: Yaşamak, taciz edilmemek, tecavüze uğramamak, dayak yememek, sahiplenilmemek! Çünkü mal değiliz!” diye belirttiler.

   

  Açıklamadan sonra kadınların omuzlarında taşınan cenaze, Aydınlı Mezarlığı'na götürüldü. Helin, 5 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Saadet Palandöken'in mezarının yanında toprağa verildi.

   

  Bu rahatlık nerden besleniyor? 

   

  Bu arada cenaze törenine katılan Helin'in arkadaşları olayı anlattı. Olaya şahit olan bir arkadaşı, "Arabadan indi. 'Selam gençler' diye bağırdı. Helin'e 3 kurşun sıktı. İki sefer de Cemil'e sıktı. Havaya ateş açtı, Deniz'e denk geldi" dedi.

   

  Bir arkadaşı ise, "Okula ve dershanesine çiçek yolluyormuş. Helin peşini bırakmasını istiyormuş" dedi. 

   

  Sosyal medyada öfke

   

  Sosyal medya üzerinden de kadınların tepkisi dinmedi.

   

  Kadınlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarda: “Helin'in katili Mustafa Yetkin mahkeme salonuna kravatla gelecek çok seviyordum diyecek. İndirim almasına izin vermeyeceğiz.”,

   

  “Özgecan ve Cansel gibi #HelinPalandöken'i de koruyamadık. Tezer Özlü haklıydı; "Burası bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi..", 

   

  Kadın katilleri mahkemelerde aklanmaya çalışıldı. #HelinPalandöken'in katilini aklatmayacağız. Aşk, tutku değil kadın cinayeti!”, 

   

  “#Erkeklik nedeniyle binlerce kadın öldürülüyorken 'sapıklık' deyip geçiştirilemeyecek kadar büyük bir sorun var demektir.”

   

  “Aşk kurşunları diye haber yapmışlar; aşk böyle bir şey değil vahşeti, cinayeti, şiddeti meşrulaştıramazsınız”

   

  “Kadın olarak sizden sevgi de istemiyoruz mutluluk da, zarar vermeyin yeter... Erkek çocuklarınızı "insan" gibi yetiştirin..”